Spis Rath: Se svou Katy nacvičoval, až přijde policie

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
27. 7. 2012 19:30
Deník Insider nabízí exkluzivně první čtení připravované knihy Sabiny Slonkové
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Celý týden nabízí zpravodajský večerník Insider svým předplatitelům kapitoly z připravované knihy investigativní novinářky Sabiny Slonkové: Spis Rath.

Kniha je výsledkem dlouhého a podrobného studia stovek stran vyšetřovacího spisu a řady dokumentů. Deník Aktuálně.cz je partnerem projektu a získal možnost přetisknout některé úryvky.

Dnes přinášíme ukázku z šesté kapitoly, v níž David Rath, Kateřina Pancová a Petr Kott řeší závist, stres a samotu. Protože "S kým se můžete stýkat, když se začnete mít dramaticky dobře, ale zároveň to musíte před všemi tajit?".

Níže zrekonstruovaný rozhovor se odehrál mezi Rathem a "Katy". Řešili spolu, jak postupovat, pokud by na jejich podvody přišla policie.

.......................................................

David Rath a Kateřina Pancová na snímku, který zveřejnil Středočeský kraj v rámci své propagace.
David Rath a Kateřina Pancová na snímku, který zveřejnil Středočeský kraj v rámci své propagace. | Foto: Středočeský kraj

"Katko, já vim, že to zní hnusně, jako... Musíš se... Já jsem na to připravenej," začal Rath debatu doma u Kateřiny. "Navíc si řikám: Tak u mě by to bylo složitější, mám tu imunitu. Ale u tebe to můžou udělat zejtra."

Ředitelka kladenské nemocnice rozuměla, co říká, přímočarost té věty ji přesto zaskočila. "Já vim. Ale tak co můžeš dělat?"

"Pak je potřeba, prosím tě, tam sedět a říct: Já jsem nevinná." David byl znovu v roli učitele: "To, co jste udělali, je policejní šikana. Já se s vámi vůbec bavit nebudu..."

Pak Rath přeladil na policejní slovník: "A my jsme našli to nebo ono."

Kateřina se chytila: "Tak bych řekla: Tak mi dokažte, že to je z trestný činnosti."

Špatně.

"Ne," vypálil David. "Já bych řek po mamince. Jo? Po mamince, z bohatý rodiny."

"Hmm."

"A dokažte to. Nic vám říkat nebudu. Policejní šikana, Kubice, Kubiceho zpráva. Vy jste všichni parchanti." Rath se dostával do ráže.

Pancovou to rozesmálo: "Davide, nech toho."

.......................................................

Insider přináší vybrané kapitoly v pořadí a podobě, jak by je měla obsahovat i samotná kniha, každý všední den. Pro stávající předplatitele je čtení zdarma (předtím, než bude kniha volně ke koupi za standardní cenu).

Pokud chcete knihu zdarma i vy, objednejte si večerník Insider - objednávky lze vyřídit přes tyto stránky.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Britská Dolní sněmovna odmítla změny v brexitovém zákoně

Britská Dolní sněmovna ve středu odmítla všechny změny, které v prováděcím zákonu k brexitové dohodě učinila horní komora. Sněmovna lordů chtěla mimo jiné lépe chránit občany EU či dětské uprchlíky. Návrh brexitového zákona nyní znovu poputuje do horní komory, která se může opět pokusit přijmout dodatky. Podle agentury Reuters ale termín brexitu v ohrožení není. Británie by měla EU opustit 31. ledna, tedy za devět dní.

Poslanci Dolní sněmovny, ve které mají konzervativci premiéra Borise Johnsona výraznou většinu, schválili návrh zákona o brexitu již 9. ledna. Sněmovna lordů, v níž mají více zástupců opoziční labouristé a liberální demokraté, ale tento týden k vládnímu textu připojila pět dodatků.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy