Spis Rath popisuje, jak si Katy Pancová lebedí

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 7. 2012 15:45
Deník Insider exkluzivně nabízí první čtení připravované knihy Sabiny Slonkové
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Počínaje pondělkem začal zpravodajský večerník Insider svým předplatitelům posílat do čteček první kapitoly z připravované knihy Sabiny Slonkové: Spis Rath.

"Kniha se začala rodit 15. května ráno - po nočním zatčení středočeského hejtmana Davida Ratha, ředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové, exposlance Petra Kotta a dalších vlivných lidí," popisuje Sabina Slonková, držitelka všech tuzemských prestižních novinářských cen.

Informace v knize nepocházejí z novin, které tu a tam publikovaly dílčí úryvky, někdy vytržené z kontextu či zásadně neúplné. Nejsou ani dílem řízených politických či justičních úniků informací, které jsou - například prostřednictvím poslanců, již řeší žádosti o Rathovo vydání spravedlnosti - tak snadné. Kniha je výsledkem dlouhého a podrobného studia stovek stran vyšetřovacího spisu.

Deník Aktuálně.cz je partnerem projektu a získal možnost přetisknout některé úryvky.

.......................................................

Úterý 16. února 2012 večer. David Rath právě odjel.

David Rath a Kateřina Pancová.
David Rath a Kateřina Pancová. | Foto: Středočeský kraj

Když za ním zaklaply dveře, začala Kateřina Pancová nahlas přemítat, co pro ni znamenají peníze. Byla spokojená. Díky práci pro hejtmana ve středních Čechách už dávno vydělala, kolik si kdysi předsevzala.

"Pán Bůh mě měl rád. Jednak jsme se díky tomu poznali, jednak vlastně ty ses dostal zpátky do hry. A jednak, pak ti ještě něco řeknu," nadechla se Kateřina: "Jednak jsme tim udělali úplně jiný prachy... A říkala jsem si, chci vydělat padesát milionů. To byla moje meta. Jsem si říkala, hele, to když vydělám, tak se budu cejtit, že jako vopravdu nebudu mít strach, že budu žít v nouzi, rozumíš? A vem si dneska, mám takovejch pětašedesát. A je to jako prostě nikdy v životě. Prostě nikdy."

Její monolog přerušilo řehtání koně. V mobilu Pancové signalizovalo, že jí přišla SMS zpráva od Ratha. Kateřina ho tentokrát před odjezdem nabádala, aby jim poslal zprávu, že v pořádku dorazil domů. Měla obavy, aby se mu něco nestalo...

.......................................................

Insider přináší vybrané kapitoly v pořadí a podobě, jak by je měla obsahovat i samotná kniha, každý všední den. Pro stávající předplatitele je čtení zdarma (předtím, než bude kniha volně ke koupi za standardní cenu).

Pokud chcete knihu zdarma i vy, objednejte si večerník Insider - objednávky lze vyřídit přes tyto stránky.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy