Spis Rath popisuje, jak si Katy Pancová lebedí

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
24. 7. 2012 15:45
Deník Insider exkluzivně nabízí první čtení připravované knihy Sabiny Slonkové
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Počínaje pondělkem začal zpravodajský večerník Insider svým předplatitelům posílat do čteček první kapitoly z připravované knihy Sabiny Slonkové: Spis Rath.

"Kniha se začala rodit 15. května ráno - po nočním zatčení středočeského hejtmana Davida Ratha, ředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové, exposlance Petra Kotta a dalších vlivných lidí," popisuje Sabina Slonková, držitelka všech tuzemských prestižních novinářských cen.

Informace v knize nepocházejí z novin, které tu a tam publikovaly dílčí úryvky, někdy vytržené z kontextu či zásadně neúplné. Nejsou ani dílem řízených politických či justičních úniků informací, které jsou - například prostřednictvím poslanců, již řeší žádosti o Rathovo vydání spravedlnosti - tak snadné. Kniha je výsledkem dlouhého a podrobného studia stovek stran vyšetřovacího spisu.

Deník Aktuálně.cz je partnerem projektu a získal možnost přetisknout některé úryvky.

.......................................................

Úterý 16. února 2012 večer. David Rath právě odjel.

David Rath a Kateřina Pancová.
David Rath a Kateřina Pancová. | Foto: Středočeský kraj

Když za ním zaklaply dveře, začala Kateřina Pancová nahlas přemítat, co pro ni znamenají peníze. Byla spokojená. Díky práci pro hejtmana ve středních Čechách už dávno vydělala, kolik si kdysi předsevzala.

"Pán Bůh mě měl rád. Jednak jsme se díky tomu poznali, jednak vlastně ty ses dostal zpátky do hry. A jednak, pak ti ještě něco řeknu," nadechla se Kateřina: "Jednak jsme tim udělali úplně jiný prachy... A říkala jsem si, chci vydělat padesát milionů. To byla moje meta. Jsem si říkala, hele, to když vydělám, tak se budu cejtit, že jako vopravdu nebudu mít strach, že budu žít v nouzi, rozumíš? A vem si dneska, mám takovejch pětašedesát. A je to jako prostě nikdy v životě. Prostě nikdy."

Její monolog přerušilo řehtání koně. V mobilu Pancové signalizovalo, že jí přišla SMS zpráva od Ratha. Kateřina ho tentokrát před odjezdem nabádala, aby jim poslal zprávu, že v pořádku dorazil domů. Měla obavy, aby se mu něco nestalo...

.......................................................

Insider přináší vybrané kapitoly v pořadí a podobě, jak by je měla obsahovat i samotná kniha, každý všední den. Pro stávající předplatitele je čtení zdarma (předtím, než bude kniha volně ke koupi za standardní cenu).

Pokud chcete knihu zdarma i vy, objednejte si večerník Insider - objednávky lze vyřídit přes tyto stránky.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy