Spis Rath je mezi bestsellery. Zvláštní nabídka pro vás

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
21. 9. 2012 15:09
Autorkou knihy o zákulisí největší politické kauzy roku je Sabina Slonková
Foto: Jan Langer

Praha - Kniha Spis Rath, pojednávající o dramatických okolnostech největší politické kauzy roku, má za sebou úspěšný první týden prodeje. Při této příležitosti si vám dovolujeme nabídnout speciální možnost, jak knihu také získat.

Podle žebříčku na portálu prodejců Čítarna.cz je "Spis" po uvedení do obchodů mezi trojicí nejžádanějších titulů literatury faktu.

Kniha vyšla počátkem září, jen pár dní poté, co sněmovna rozhodovala v dalším případu o poslanecké imunitě bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.

Autorkou je šéfreportérka Sabina Slonková. Kniha je zasvěceným výkladem autentických materiálů získaných k případu a kromě líčení vztahů mezi hlavními aktéry přináší některá dosud nepublikovaná fakta či dokumenty, jež k zatčení bývalého prominentního politika ČSSD vedly.

Žebříček nejprodávanějších knih
Žebříček nejprodávanějších knih | Foto: Aktuálně.cz

Jakožto naši čtenáři nyní máte možnost ji získat ve speciální edici pro věrné předplatitele našeho nového deníku Insider.

Za 1090 Kč (včetně DPH) získáte nejen celoroční předplatné našich originálních "elektronických novin" pro čtečky a další digitální zařízení, ale navíc i výtisk Spisu Rath. Zároveň přidáme i přístup do elektronického archivu všech vydání Insideru (pro srovnání: standardní předplatné Insideru stojí 990 Kč včetně DPH, samotná kniha se pak prodává v obchodech s maloobchodní cenou 199 Kč).

Pokud máte zájem rozšířit řady předplatitelů, edici s knihou Sabiny Slonkové můžete objednávat ZDE: http://www.denikinsider.cz/predplatne/. Děkujeme vám.


 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy