Spis Rath: Jak se vejdou miliony do tašky od Avonu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
26. 7. 2012 10:30
Deník Insider exkluzivně nabízí první čtení připravované knihy Sabiny Slonkové
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Počínaje pondělkem začal zpravodajský večerník Insider svým předplatitelům posílat do čteček kapitoly z připravované knihy Sabiny Slonkové: Spis Rath.

Informace v knize nepocházejí z novin, které tu a tam publikovaly dílčí úryvky, někdy vytržené z kontextu či zásadně neúplné. Nejsou ani dílem řízených politických či justičních úniků informací, které jsou - například prostřednictvím poslanců, již řeší žádosti o Rathovo vydání spravedlnosti - tak snadné.

Kniha je výsledkem dlouhého a podrobného studia stovek stran vyšetřovacího spisu.

Deník Akuálně.cz je partnerem projektu a získal možnost přetisknout některé úryvky.

Dnes přinášíme ukázku ze třetí kapitoly, která je věnovaná předražené zakázce na rekonstrukci zámku Buštěhrad. V úryvku dojednává Kateřina Pancová, Rathova pravá ruka, s podnikatelkou Ivou Salačovou předání peněz.

.......................................................

Pancová s Rathem na obhlídce jednoho z krajských projektů.
Pancová s Rathem na obhlídce jednoho z krajských projektů. | Foto: Středočeský kraj

"Nejlepší je to tady." Tady, v kladenské nemocnici, byla ředitelka Pancová na domácí půdě. "A já vám řeknu proč: Tady to vždycky děláme. Vy když sem přijdete a přinesete mi flašky, přinesete mi čtyři ty, jako že mi děkujete za kamarádku, u který jsem vám pomohla... A v tom to je, v nějaký hezký tašce," vysvětlovala Ivě Salačové.

Avšak té se to moc nezdálo: "Víte, kolik to bude. Balík..."

"Vím, tak to je taška s oblečením, to je tak hezkej kabát." Kateřina měla podobné dodávky v oku. A pak rychle doplnila další důvod, proč je předávka v nemocnici tak praktická: "Tak Petr čeká venku. Hned je to tady votaď pryč."

Stavitelka však pořád přesvědčená nebyla. "My jsme vymysleli, že pudeme jakoby do hotelu," začala líčit Pancové. "Já si ho jakoby ve dvanáct hodin vobjednám. Bude... Jako dva lidi, takže dostaneme dvě karty a vy nebo někdo, to máte jedno, by přijel nahoru rovnou do toho pokoje v Diplomatu. Takhle jsme to vymysleli."

"To je zbytečný," namítla Kateřina. "Tady. My to tady děláme."

...

Poslední chabý pokus o odpor: "To bude velká taška."

"Papírová taška vod Avonu," opáčila Pancová Salačové přesným popisem.

"Tak. Určitě." Stavitelka to vzdala.

"No," přikývla Kateřina spokojeně: "To já vím."

.......................................................

Insider přináší vybrané kapitoly v pořadí a podobě, jak by je měla obsahovat i samotná kniha, každý všední den. Pro stávající předplatitele je čtení zdarma (předtím, než bude kniha volně ke koupi za standardní cenu).

Pokud chcete knihu zdarma i vy, objednejte si večerník Insider - objednávky lze vyřídit přes tyto stránky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy