Speciálně vybavený gang přetáčel elektroměry

ČTK ČTK
28. 5. 2011 20:50
Podle policie falšoval i vodoměry a plynoměry. Škoda jde do milionů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Policie vyšetřuje případ organizované skupiny lidí, kteří jsou podezřelí, že přetáčeli elektroměry, vodoměry a plynoměry. Počet přetočených přístrojů se odhaduje na desítky, škoda činí miliony korun. V sobotu o tom informovala televize Nova.

Podle policie je takových skupin v Česku asi šest. Lidem, kteří přístroje přetáčejí, i těm, kteří si to objednají, hrozí až pět let za mřížemi.

Skupiny údajně vlastní falešné raznice, kterými falšují pečetě na elektroměrech. Do některých elektroměrů prý montují antény, aby je jejich majitelé mohli přetáčet i na dálku. Po stisknutí tlačítka elektroměr namísto přičítání spotřebu odečítá.

V minulosti už soudy podobné gangy za takové trestné činy trestaly, například tento týden Vrchní soud členům jednoho z nich potvrdil trest ve výši 3,5 roku, uvedla Nova. Členové potrestané skupiny z Moravy jsou prý příbuzní gangu, jehož činnost policie vyšetřuje v současné době.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy