Spanilá jízda harleyů: Prahou projede 5 tisíc motorek

ČTK ČTK
8. 6. 2013 11:35
Akce je oslavou 110 let výroby amerických motorek
Foto: Radek Pecák

Praha - Do centra Prahy v sobotu dopoledne vyrazila z Holešovic kolona příznivců značky motocyklů Harley-Davidson.

Spanilá jízda je oslavou 110 let výroby těchto amerických motorek. Akce se účastní přes 5000 jezdců.

Trasa vede přes Václavské náměstí, ulicí Žitnou, přes Jiráskův most a na Strahově bude přestávka na vyhlídce.

Jízda je také pokusem o rekord v počtu motocyklů jedoucích v koloně. Na večer organizátoři přichystali v holešovické Tipsport aréně multimediální program, který přiblíží historii značky.

Součástí oslavy je také dnešní výstava v aréně, která zhruba 60 motocykly ilustruje vývoj legendární značky z Milwaukee. Nejstarší motorka je z roku 1928.

"České oslavy 110. výročí nejsou motorkářským srazem, akce je určena všem. Během spanilé jízdy a večerní show chceme připomenout, že Češi měli vždy ke strojům Harley-Davidson velmi vřelý vztah a také bychom si přáli přijít na trochu jiné myšlenky," uvedl organizátor Jaroslav  Vavřina.

Zahraniční jezdci mají Prahu jako zastávku při cestě na mezinárodní sraz v Římě, který bude největší evropskou akcí v rámci oslav. Zakončen bude požehnáním motorkářům od papeže Františka na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

Motorky Harley-Davidson milují i v Číně. Podívejte se:

Spolupořadatelem akce je Harley-Davidson Club Praha, který letos slaví 85 let a je tak nejstarším fungujícím H-D klubem na světě. Výročí 20 let existence oslaví i další klub, česká pobočka firmou podporovaného Harley Owners Group.

Harley-Davidson si v posledních letech v Česku vytvořil pozici nejprodávanější značky v nejvyšší objemové kategorii nad 800 ccm. Ročně prodá kolem 300 strojů. Na H-D v tuzemsku jezdí asi 6000 lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy