Kvíz: Lichožrout, virus, mimozemšťan. Poznáte, co zobrazují tajemné vědecké fotky?

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 24. 10. 2021 15:13
Akademie věd České republiky každoročně pořádá fotografickou soutěž Věda fotogenická. Svými snímky do ní přispívají vědci, kteří bádají v některém z pracovišť akademie. Zvláště přírodovědci, fotící pomocí mikroskopu, přinášejí pozoruhodné, až magické snímky. Vybrali jsme ty nejzáhadnější z posledních třech ročníků. Poznáte, co na nich je?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy