Sousoší lidických dětí je opět kompletní

Sousoší lidických dětí je opět kompletní
Restaurátor Oldřich Hejtmánek v Lidicích
Restaurátor Oldřich Hejtmánek dorazil s odlitou sochou v neděli odpoledne do Lidic.
Spolupracovníci restaurátora Oldřicha Hejtmánka umisťují znovuodlitou sochu děvčátka do sousoší v Lidicích.
Foto: Marcela Jurková
Domácí Domácí
17. 1. 2011 12:55

Lidice - Sousoší dvaaosmdesáti dětí v nadživotní velikosti, které v Lidicích na Kladensku připomíná vyhlazení obce nacisty, je opět kompletní. Replika bronzové sochy děvčátka, kterou loni v listopadu vytrhli neznámí zloději přímo z pomníku, byla odhalena v den nedožitých 87. narozenin autorky celého díla - sochařky Marie Uchytilové.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy