Soukup zvažuje žaloby, jeho právníci začali kontrolovat výroky zaměstnanců České televize

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
15. 3. 2018 18:45
Podle mediálního magnáta Jaromíra Soukupa jsou ve hře žaloby a trestní oznámení na zaměstnance České televize. Vyjádření přichází ve chvíli, kdy Česká televize ve středu na svém Twitteru oznámila, že už nebude trpět Soukupovy útoky a celou věc začnou řešit její právníci.
Jaromír Soukup a jeho Duel s Tomiem Okamurou
Jaromír Soukup a jeho Duel s Tomiem Okamurou | Foto: TV Barrandov

Praha - Ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup zaměstnal své právní oddělení. To nyní analyzuje výroky zaměstnanců České televize a členů Rady České televize.

Ve hře jsou podle mediálního magnáta žaloby, trestní oznámení a podněty Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Výrok přichází ve chvíli, kdy Česká televize včera na svém Twitteru oznámila, že už nebude trpět Soukupovy útoky v jeho pořadech a věc bude řešit právními prostředky.

"Naši pracovníci se začínají zabývat výroky České televize a členů Rady České televize i jednotlivých osob. Nevylučuji žaloby, trestní oznámení a podněty Radě pro rozhlasové a televizní vysílání," sdělil Aktuálně mediální magnát Soukup.

Majitel, generální ředitel a moderátor televize Barrandov odmítá, že by v jeho pořadech zaznívaly nepravdy. "Všechna tvrzení máme podložena důkazy. Na svém postoji, že poukazujeme na způsob nakládání s veřejnými prostředky, z čehož se Česká televize veřejnosti nezodpovídá dostatečně, trvám," stojí si na svém Soukup.

Česká televize během vysílání pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa, kde útočné výroky mediálního magnáta zazněly, uváděla informace na pravou míru na Twitteru. Poté vydala po vzoru serveru Demagog, který se zabývá faktickou kontrolou výroků politiků, detailní rozbor Soukupových tvrzení. Ta upřesňovala či je přímo označila za lživá.

"Další nepravdy v pořadech pana Soukupa týkající se ČT již nebudeme vyvracet na Twitteru, ale budeme je řešit právními prostředky. Omlouváme se proto všem, které jsme po tři středeční večery bavili, že zábava končí," napsala Česká televize na Twitter. Soukup hodlá v kritizování veřejnoprávního média pokračovat a odmítá, že by tím útočil na svobodu slova.

Jaromír Soukup má velice blízko k Hradu a politikům, kteří Českou televizi kritizují. Pravidelně zve prezidenta Miloše Zemana do pořadu Týden s prezidentem, v jeho dalších pořadech se často objevuje poslanec Tomio Okamura (SPD), který navrhoval zestátnit veřejnoprávní média. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání také uvedla, že Soukup během prezidentské kampaně ve vysílání zvýhodnil Zemana. 

Šéf televize TV Barrandov Jaromír Soukup se ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa ostře opřel do ČT

Česká televize on-line vyvracela nepravdy, které padly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa | Video: Tv Barrandov, Twitter České televize

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy