Soukup zvažuje žaloby, jeho právníci začali kontrolovat výroky zaměstnanců České televize

Jakub Zelenka Jakub Zelenka
15. 3. 2018 18:45
Podle mediálního magnáta Jaromíra Soukupa jsou ve hře žaloby a trestní oznámení na zaměstnance České televize. Vyjádření přichází ve chvíli, kdy Česká televize ve středu na svém Twitteru oznámila, že už nebude trpět Soukupovy útoky a celou věc začnou řešit její právníci.
Jaromír Soukup a jeho Duel s Tomiem Okamurou
Jaromír Soukup a jeho Duel s Tomiem Okamurou | Foto: TV Barrandov

Praha - Ředitel televize Barrandov Jaromír Soukup zaměstnal své právní oddělení. To nyní analyzuje výroky zaměstnanců České televize a členů Rady České televize.

Ve hře jsou podle mediálního magnáta žaloby, trestní oznámení a podněty Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Výrok přichází ve chvíli, kdy Česká televize včera na svém Twitteru oznámila, že už nebude trpět Soukupovy útoky v jeho pořadech a věc bude řešit právními prostředky.

"Naši pracovníci se začínají zabývat výroky České televize a členů Rady České televize i jednotlivých osob. Nevylučuji žaloby, trestní oznámení a podněty Radě pro rozhlasové a televizní vysílání," sdělil Aktuálně mediální magnát Soukup.

Majitel, generální ředitel a moderátor televize Barrandov odmítá, že by v jeho pořadech zaznívaly nepravdy. "Všechna tvrzení máme podložena důkazy. Na svém postoji, že poukazujeme na způsob nakládání s veřejnými prostředky, z čehož se Česká televize veřejnosti nezodpovídá dostatečně, trvám," stojí si na svém Soukup.

Česká televize během vysílání pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa, kde útočné výroky mediálního magnáta zazněly, uváděla informace na pravou míru na Twitteru. Poté vydala po vzoru serveru Demagog, který se zabývá faktickou kontrolou výroků politiků, detailní rozbor Soukupových tvrzení. Ta upřesňovala či je přímo označila za lživá.

"Další nepravdy v pořadech pana Soukupa týkající se ČT již nebudeme vyvracet na Twitteru, ale budeme je řešit právními prostředky. Omlouváme se proto všem, které jsme po tři středeční večery bavili, že zábava končí," napsala Česká televize na Twitter. Soukup hodlá v kritizování veřejnoprávního média pokračovat a odmítá, že by tím útočil na svobodu slova.

Jaromír Soukup má velice blízko k Hradu a politikům, kteří Českou televizi kritizují. Pravidelně zve prezidenta Miloše Zemana do pořadu Týden s prezidentem, v jeho dalších pořadech se často objevuje poslanec Tomio Okamura (SPD), který navrhoval zestátnit veřejnoprávní média. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání také uvedla, že Soukup během prezidentské kampaně ve vysílání zvýhodnil Zemana. 

Šéf televize TV Barrandov Jaromír Soukup se ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa ostře opřel do ČT

Česká televize on-line vyvracela nepravdy, které padly v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa | Video: Tv Barrandov, Twitter České televize

 

Právě se děje

před 31 minutami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy