Nechala Nečasová sledovat manželku premiéra? Soud to řeší za zavřenými dveřmi

Radek Nohl Radek Nohl
13. 6. 2016 10:38
Bývalá šéfka kabinetu premiéra Jana Nečasová (dříve Nagyová) znovu stanula před Obvodním soudem pro Prahu 1 kvůli údajnému zneužití Vojenského zpravodajství. Kauza se vrátila na začátek, protože městský soud zprošťující rozsudek zrušil. Soudkyně Helena Králová má znovu rozhodnout o tom, jestli Nečasová nechala sledovat bývalou manželku premiéra Radku Nečasovou. V pondělí ráno začalo líčení výslechem znalce, který by měl říct, zda se jednalo o sledování, nebo o takzvané kontrasledování, jak ve svém prvním verdiktu napsala Králová. Ta tuto část líčení pro veřejnost uzavřela. Kromě Nečasové jsou obžalováni i bývalí členové Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek.
Jana Nečasová u soudu.
Jana Nečasová u soudu. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 46 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy