Nechala Nečasová sledovat manželku premiéra? Soud to řeší za zavřenými dveřmi

Radek Nohl Radek Nohl
13. 6. 2016 10:38
Bývalá šéfka kabinetu premiéra Jana Nečasová (dříve Nagyová) znovu stanula před Obvodním soudem pro Prahu 1 kvůli údajnému zneužití Vojenského zpravodajství. Kauza se vrátila na začátek, protože městský soud zprošťující rozsudek zrušil. Soudkyně Helena Králová má znovu rozhodnout o tom, jestli Nečasová nechala sledovat bývalou manželku premiéra Radku Nečasovou. V pondělí ráno začalo líčení výslechem znalce, který by měl říct, zda se jednalo o sledování, nebo o takzvané kontrasledování, jak ve svém prvním verdiktu napsala Králová. Ta tuto část líčení pro veřejnost uzavřela. Kromě Nečasové jsou obžalováni i bývalí členové Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek.
Jana Nečasová u soudu.
Jana Nečasová u soudu. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy