Nechala Nečasová sledovat manželku premiéra? Soud to řeší za zavřenými dveřmi

Radek Nohl Radek Nohl
13. 6. 2016 10:38
Bývalá šéfka kabinetu premiéra Jana Nečasová (dříve Nagyová) znovu stanula před Obvodním soudem pro Prahu 1 kvůli údajnému zneužití Vojenského zpravodajství. Kauza se vrátila na začátek, protože městský soud zprošťující rozsudek zrušil. Soudkyně Helena Králová má znovu rozhodnout o tom, jestli Nečasová nechala sledovat bývalou manželku premiéra Radku Nečasovou. V pondělí ráno začalo líčení výslechem znalce, který by měl říct, zda se jednalo o sledování, nebo o takzvané kontrasledování, jak ve svém prvním verdiktu napsala Králová. Ta tuto část líčení pro veřejnost uzavřela. Kromě Nečasové jsou obžalováni i bývalí členové Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník, Milan Kovanda a Jan Pohůnek.
Jana Nečasová u soudu.
Jana Nečasová u soudu. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy