Soud vyzval Romana Janouška k nástupu do vězení

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 3. 11. 2014 11:49
Podnikatel by měl za mřížemi kvůli dopravní nehodě, při níž pod vlivem alkoholu vážně zranil ženu, strávit 4,5 roku.
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Podnikatele Romana Janouška vyzval městský soud k nástupu do vězení, kde by si měl odpykat 4,5 roku.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci. "Městský soud dnes prostřednictvím pošty zasílá odsouzenému Janouškovi výzvu k nástupu do výkonu trestu," řekla Puci.

Kde by měl Janoušek 4,5 roku strávit, ale soud neuvedl. Ani to, kdy by měl podnikatel do vězení nastoupit. Janoušek byl odsouzen za to, že pod vlivem alkoholu vážně zranil vietnamskou ženu.

Pokud odsouzený nenastoupí dobrovolně, soud se obrátí na policii s tím, aby ho do věznice dopravila. Janoušek může po obdržení výzvy požádat soud, aby jeho termín nástupu za mříže odložil, a to buď ze zdravotních, nebo z jiných důležitých důvodů, například rodinných.

Lobbistův advokát Vít Široký minulou středu řekl, že jeho klient má zdravotní problémy po operaci subdurálního hematomu a že se možná bude muset podrobit novému operačnímu zákroku.

Soudkyně zpřísnila trest

Podle soudkyně Jaroslavy Maternové, která mu trest zpřísnila, nešlo o dopravní nehodu, ale o "kriminální čin spáchaný na vozovce". I proto Janouškovi zpřísnila ještě zákaz řízení motorových vozidel z pěti let na sedm.

Janoušek před odvolacím soudem projevil lítost. Zopakoval, že celý incident vnímal jako předem nalíčenou past. Že ženu srazil, mu údajně řekli až policisté, kteří jej zatkli po krátké honičce. "Kdo mě zná, ví, že bych nikomu vědomě neublížil. A poskytl bych první pomoc," prohlásil Janoušek.

Incident se stal v březnu 2012 na křižovatce v pražské Vyskočilově ulici. Janoušek nejprve narazil do protijedoucího auta a snažil se od nehody odjet. Řidička ale Janouška doběhla na semaforu, postavila se před jeho auto a začala bušit do kapoty. Janoušek nejprve dvakrát popojel.

Poté se na zelenou rozjel a ženu porazil, čímž jí způsobil otok mozku a zlomeniny žeber i kotníku. Po nehodě strávila zhruba měsíc a půl v nemocnici, a kdyby jí lékaři neposkytli včasnou pomoc, mohla podle znalců i zemřít.

 

Právě se děje

Další zprávy