Soud vyslechl téměř všechny svědky v kauze Kramný, zbývá i údajný milenec mrtvé manželky

ČTK ČTK
14. 9. 2015 15:29
Soud už vyslechl téměř všechny svědky v kauze Petra Kramného, který podle obžaloby loni o dovolené v Egyptě zavraždil svou manželku a dceru. Zbývají dva - žena, která bydlela s rodinou ve stejném hotelu, a údajný milenec zavražděné manželky. Ten už se dvakrát z jednání omluvil. U soudu v pondělí vypovídala například psycholožka, popřela, že by Kramný chtěl ve vězení spáchat sebevraždu. Státní zástupce ani obhájkyně další svědky pravděpodobně navrhovat nebudou. Možná ale ještě přijde řada na některé znalce. Kdy bude vynesen rozsudek, jasné zatím není.
Petr Kramný.
Petr Kramný. | Foto: ČTK

Ostrava - V kauze Petra Kramného, který podle obžaloby předloni o dovolené v Egyptě zavraždil svou manželku a dceru, se chýlí ke konci výslechy svědků.

Zbývají poslední dva - ženy, která bydlela s rodinou ve stejném hotelu, a údajného milence zavražděné manželky.

Státní zástupce ani obhájkyně další svědky pravděpodobně navrhovat nebudou. Možná ale ještě přijde řada na některé znalce. Kdy bude vynesen rozsudek, jasné zatím není.

Psycholožka: sebevraždu spáchat nechtěl

V pondělí u soudu vypovídali dva svědci. Jako první před senát předstoupila psycholožka z ostravské vazební věznice Lenka Hrbáčková, která je s Kramným v pravidelném kontaktu.

"Je více hlídaný, protože to je mediálně známá osobnost, navíc je ve vazbě za zvlášť nebezpečný zločin," uvedla. Hovořilo se i o spekulacích, že se údajně pokusil ve vazbě spáchat sebevraždu, což ale psycholožka popřela.

"Destruktivní myšlenky neměl, maximálně byl jen rozladěný, podle toho, jak se vyvíjelo vyšetřování," doplnila.

Jiný člověk než ten, který přijel

Soudkyně vyslechla i dalšího zaměstnance cestovní kanceláře, se kterou Kramný s rodinou cestoval. Animátor byl po smrti Češek s Kramným často v kontaktu.

"Spíše jsem mluvil já. Chtěl jsem, aby přišel na jiné myšlenky," uvedl mladý muž. Podle něj Kramný sám nechápal, co se stalo. "Byl to jiný člověk než ten, který přijel," tvrdil.

Před soudem by měli ještě vypovídat dva svědci. Klientka ze stejného hotelu, v němž trávili dovolenou Kramní, je předvolaná na příští týden.

Do té doby by měl být vyslechnut i údajný milenec zavražděné, který už ale dvakrát k soudu nedorazil.

Naposledy měl vypovídat minulý týden, ovšem omluvil se kvůli pracovní neschopnosti. Kromě těchto dvou výpovědí pak soudkyně ještě musí přečíst několik svazků spisu.

Další svědky soudce nechce

Jak se bude proces vyvíjet dál, bude záležet především na návrzích obhájkyně a státního zástupce.

"Žádné další svědky předvolávat nechci," řekl žalobce Vít Legerský. Podle něj je ale pravděpodobné, že obhajoba bude chtít předvolávat další znalce, jejichž znalecké posudky si nechala vypracovat.

Vyšetřování probíhalo zcela podle zákona, tlaky veřejnosti na rozhodování soudu mít vliv nemůžou, tvrdí advokátka Klára Long Slámová o kauze Petra Kramného.
18:54
Vyšetřování probíhalo zcela podle zákona, tlaky veřejnosti na rozhodování soudu mít vliv nemůžou, tvrdí advokátka Klára Long Slámová o kauze Petra Kramného. | Video: Martin Veselovský

"Svědky jako takové předvolávat nechceme. Jsou ale osoby, které nemají statut svědka," doplnila advokátka Kramného Jana Rejžková. Jaké konkrétní znalce chce předvolat, ale říci nechtěla.

Hlavní líčení bude pokračovat i v dalších dnech čtením listinných důkazů.

Spekulace o otravě

Kramného žena s dcerou zemřely koncem předloňského července v hotelu v Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou.

Média původně spekulovala o tom, že ženy byly otráveny, posléze se objevily informace, že je zřejmě zabil elektrický proud.

Moravskoslezští policisté Kramného obvinili z vraždy loni v únoru. Hrozí mu výjimečný trest.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Z nizozemského muzea někdo ukradl obraz van Gogha. Bylo zavřené kvůli epidemii

Neznámí pachatelé ukradli z muzea Singer Laren v nizozemském Larenu východně od Amsterodamu obraz Vincenta van Gogha. Oznámila to nizozemská agentura ANP. Muzeum je kvůli epidemii uzavřené. Zda zloději odnesli i jiná umělecká díla, není zatím jasné.

Obraz Jarní zahrada z roku 1884 byl zapůjčen z muzea v Groningenu pro výstavu Zrcadlo duše, na níž mohli v Larenu do uzavření expozice návštěvníci vidět díla malířů tvořících ve stylu neoimpresionismu, pointilismu, expresionismu a kubismu. Na instalaci výstavy se podílelo amsterodamské Rijksmuseum.

Policie zatím po pachatelích pátrá. Muzeum Singer Laren bylo zřízeno k prezentaci děl z pozůstalosti amerického sběratele Williama Singera, potomka miliardářské rodiny pittsburghských ocelářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy