Soud snížil trest mladíkovi za ubití bezdomovce z 15 na 10 let. Nařízenou má i protidrogovou léčbu

ČTK ČTK
5. 9. 2017 12:23
Za brutální ubití bezdomovce ve Dvoře Králové nad Labem si dvaadvacetiletý Jakub Szedela odpyká deset let vězení, musí také absolvovat ambulantní protialkoholní a protidrogovou léčbu. Původní trest mu o třetinu snížil pražský vrchní soud, podle nějž mladík nespáchal vraždu, ale těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. "S ohledem na mechanismus vzniku zranění, kdy šlo o útok pěstmi, jde o hraniční případ mezi trestným činem vraždy a ublížení na zdraví s nedbalostním následkem smrti. (…) Podle názoru odvolacího soudu je nutno rozhodnout ve prospěch obžalovaného," uvedl předseda senátu Martin Zelenka. Osmapadesátiletý bezdomovec přišel o život loni 15. října.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 32 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy