Soud s Randákem kvůli platu Nagyové bude, vazba nevazba

Radek Nohl Radek Nohl
21. 6. 2013 10:00
Podle soudu k žádnému posunu nedošlo, i když je svědkyně Jana Nagyová ve vazbě
Petr Nečas a Jana Nagyová budou vypovídat u soudu.
Petr Nečas a Jana Nagyová budou vypovídat u soudu. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Jana Nagyová, nejbližší spolupracovnice Petra Nečase, je sice za mřížemi vazební věznice, ale nic to nemění na tom, že zůstává hlavní svědkyní v případu bývalého generála a šéfa zahraniční rozvědky Karla Randáka.

Napsal to deník Insider, který připomněl, že ještě v dobách, kdy byla premiérovou sekretářkou, podal na Randáka Úřad vlády trestní oznámení. A to kvůli tomu, že byla v médiích zveřejněna výplatnice Jany Nagyové se statisícovými odměnami.

Termín zahájení procesu u Obvodního soudu pro Prahu 1 je příští středu, a to podle zjištění Insideru trvá i přes to, že mezitím hvězda Jany Nagyové pohasla až k zatčení. Jak Insideru řekla mluvčí soudu Lenka Cihlářová, nikdo nepožádal, aby se začátek procesu v souvislosti se zatčením Nagyové přeložil na jiný termín..

Přečtěte si podrobnosti o soudní při Nagyové v placeném deníku Insider - zde.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

před 52 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy