Bárta je korupčník, Škárka podvodník. Nepravomocně

Bárta je korupčník, Škárka podvodník. Nepravomocně
Touto bezpečnostní prohlídkou Vít Bárta prošel.
Kromě víry ve svou nevinu se k soudu nevyjadřoval.
V průběhu soudu bylo plno, na vynesení rozsudku bylo namačkáno.
Ještě dopnout sako.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
13. 4. 2012 11:16

Soudce Jan Šott vynesl tresty v kauze uplácení mezi politiky VV. Vít Bárta dostal za podplácení 18měsíční podmíněný trest s 30měsíčním odkladem a Jaroslav Škárka byl za podvod odsouzen k tříletému trestu ve vězení a 10letému zákazu činnosti poslance.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy