Soud s Bartákem pokračuje, hrozí přísnější posouzení

ČTK ČTK
28. 1. 2013 12:53
Výše možného trestu se tím ale nezměnila, stále mu hrozí až 12 let vězení
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Lékaři Jaroslavu Bartákovi obžalovanému ze sexuálního napadání asistentek hrozí přísnější posouzení u dalších tří skutků. 

Soudce Stanislav Králík to v pondělí oznámil v pokračujícím hlavním líčení. Zpřísnění se týká těžké újmy na zdraví. 

Výše možného trestu se tím ale nezměnila, žalobkyně Bartáka viní z podobných činů od začátku, hrozí mu až dvanáctileté vězení. Barták obžalobu odmítá a tvrdí, že se stal obětí spiknutí.

Soudce uvedl, že rozsudek může vynést již ve středu. Bartákovi ale nabídl možnost delší lhůty na přípravu závěrečné řeči a přesunutí verdiktu na příští týden.

Žalobkyně viní lékaře ze zneužití 11 žen, pět z nich se připojilo k trestnímu řízení s požadavkem na odškodnění v celkové výši 13 milionů korun.

Hlavní líčení v pondělí pokračovalo výslechem svědkyně, kterému na její žádost nesměla přihlížet veřejnost.

Městský soud v Praze se kauzou zabývá od loňského září. Zatím vyslechl několik Bartákových někdejších asistentek, mezi nimiž byly údajně napadené i ty, které uvedly, že byly v práci spokojené.

Barták tvrdí, že žádné ženě vědomě neublížil a je obětí spiknutí. Hájí se tím, že své "intimní asistentky" měl rád a do některých se i zamiloval. Označil se za katolíka s liberálním přístupem k sexu.

Barták u soudu:

Aféru spustila jedna z bývalých asistentek, kterou lékař údajně trýznil na dovolené na Filipínách. Později se přidaly s oznámeními další ženy. Kvůli násilí na mladých ženách už jednou Barták před soudem stál. 

V prosinci 2007 údajně brutálně zbil svou asistentku, žena u soudu přijala odškodnění. Podle informací médií bil také svou manželku.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni. Policie dopravu z obou směrů odklonila na objížďky, uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Jeden z řidičů na silnici mezi Ostřetínem a Vysokou u Holic kvůli poruše zastavil a místo označil výstražným trojúhelníkem. Vítr však zřejmě trojúhelník povalil. Do stojícího auta narazil řidič dalšího auta. Celkem se pak srazilo šest aut. Alkohol u řidičů policie dechovými zkouškami vyloučila.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Mimořádný summit k rozpočtu EU skončil, země se nedokázaly shodnout

Mimořádný summit věnovaný víceletému rozpočtu Evropské unie po dvou dnech skončil. Na Twitteru o tom dnes večer informoval mluvčí předsedy Evropské rady Charlese Michela. Podle diplomatických zdrojů zástupci 27 zemí nedokázali nalézt shodu na celkové výši rozpočtu pro období 2021-2027.

Zdroj: ČTK
Další zprávy