Soud poslal oba podezřelé z vraždy čerpadlářky do vazby. Jsem nevinný, křičel jeden

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 1. 2019 12:09
Oba muži obvinění kvůli prosincovému loupežnému přepadení čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku a zastřelení obsluhy jdou do vazby. Mělnický soud vyslyšel návrh státního zástupce a uvalil na ně vazbu ze všech tří existujících zákonných důvodů. Oba se vzdali práva stížnosti proti vazbě. Starší muž, který je obviněný z vraždy, před soudem odmítl vypovídat. Při příchodu do jednací síně vykřikoval, že na místě činu nebyl.
Jsem nevinný, všechno si to vymyslel, křičel jeden z podezřelých z vraždy čerpadlářky | Video: AKTU.cz

"Zeptejte se toho druhého, já jsem tam vůbec nebyl," řekl údajný střelec při příchodu do jednací síně mnoha novinářům čekajícím na chodbě. U soudu strávil asi dvacet minut. Státní zástupce Tomáš Milec později novinářům řekl, že údajný lupič odmítl vypovídat. Dvaatřicetiletý muž je obviněný z vraždy, hrozí mu až výjimečný trest.

Před soudem tak mluvil jen mladší z údajných pachatelů. Tomu je dvacet šest let a obviněn byl z loupeže. Bude-li uznán vinným, hrozí mu až desetiletý trest vězení.

Policie zveřejnila video s lupiči, kteří zastřelili ženu v Nelahozevsi:

Policie zveřejnila nové video s lupiči, kteří zastřelili ženu v Nelahozevsi | Video: Policie ČR

Podle státního zástupce hrozilo jak to, že muži uprchnou, tak to, že budou ovlivňovat nevyslechnuté svědky nebo budou v trestné činnosti pokračovat. Soud jako vazební uznal všechny tři důvody.

Údajný střelec vykřikoval, že nic neudělal, už ráno na soudním dvoře. Když oba vystoupili z policejního auta, začal křičet na toho druhého, že s ním na čerpací stanici nebyl a že je nevinný.

Před soud předstoupil jako první mladší z obviněných. Eskorta ho přivedla do jednací síně zhruba v 8:50, začátek jednání byl původně plánovaný na 8:30. Muž šel klidně, nesnažil se ani zakrývat si obličej. Ruce měl spoutané pomocí takzvaného medvěda, kdy má zadržený kolem pasu kožený pás, k němuž jsou přichycena pouta, kterými má spoutané ruce. V jednací síni strávil zhruba hodinu a půl.

S nezakrytým obličejem a rukama spoutanýma "v medvědovi" dorazil i druhý obviněný, jednací síň pak opustil podstatně rychleji. Policie oba odvedla z jednací síně v poutech přímo do policejního auta.

Vyšetřovatelé teď budou shánět další důkazy. Podle Milce může trvat vyšetřování další tři měsíce. "Jde o to, aby byla velmi podrobně objasněna otázka, do jaké míry druhý z obviněných věděl o tom, že může být použita zbraň," vysvětlil novinářům. Bude podle něj nutné vypracovat znalecké posudky. Bude-li vyšetřování trvat déle, bude muset mělnický soud rozhodovat o prodloužení vazby pro oba.

Tragédie, která vyvolala velkou pozornost veřejnosti, se stala loni 3. prosince. Pachatelé v noci vtrhli na benzinovou pumpu a zastřelili čerpadlářku, která se před nimi chtěla schovat a utekla do zadní místnosti čerpací stanice. Pak uprchli s lupem v celkové hodnotě asi třináct tisíc korun. Oba podezřelé zadržela policie tento týden v pondělí pozdě večer. Mladšího chytili policisté v Kralupech nad Vltavou, staršího ve Vojkovicích na Mělnicku.

Policie zveřejnila podrobnosti k případu vraždy čerpadlářky:

Video:
 

Právě se děje

před 33 minutami

Při nehodě autobusu s poutníky v Saúdské Arábii zemřelo nejméně 35 lidí

Nejméně pětatřicet mrtvých a čtyři zraněné si ve středu vyžádala dopravní nehoda v saúdskoarabské provincii Medína. Informoval o tom podle agentury Reuters policejní mluvčí s tím, že šlo o občany Saúdské Arábie a asijských zemí. Zpravodajský web Arab News uvedl, že nehoda se stala, když se osobní auto střetlo s autobusem s muslimskými poutníky asi 170 kilometrů od města Medína. Web zároveň zveřejnil fotografii hořícího autobusu. Policie uvedla, že incident nadále vyšetřuje a bližší podrobnosti o totožnosti obětí neposkytla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy