Soud povolil propuštění exšéfa strážníků Kotrouše z vězení, státní zástupce ale podal stížnost

ČTK ČTK
22. 9. 2015 12:59
Soud nepravomocně povolil podmínečné propuštění z vězení exšéfovi pražských strážníků Vladimíru Kotroušovi. Státní zástupce ale podal stížnost, Kotrouš tak ve vězení zůstává. Letos si už odpykal polovinu z trestu 5,5 roku vězení za převzetí úplatku, o který si sám řekl. Ve vězení se podle soudu choval dobře. Kotrouš chce na svobodě pracovat jako zámečník a má zajištěné bydlení.
Vladimír Kotrouš.
Vladimír Kotrouš. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Soud nepravomocně povolil podmínečné propuštění z vězení exšéfovi pražských strážníků Vladimíru Kotroušovi.

Státní zástupce podal stížnost, Kotrouš tak zůstává ve vězení, informoval server iDnes.cz.

Kotrouš si letos odpykal polovinu z trestu 5,5 roku vězení za převzetí úplatku, o který si sám řekl. O propuštění nyní rozhodoval Obvodní soud pro Prahu 4.

Ve vězení se choval dobře

Soud určil Kotroušovi sedmiletou zkušební lhůtu. Věznice bývalého ředitele strážníků hodnotí prý velmi dobře, včetně vedení. Kotrouš chce na svobodě pracovat jako zámečník a má zajištěné bydlení.

Kotrouš si podle pravomocného verdiktu řekl o úplatek za to, že zajistí trvání smlouvy městské policie s autoservisem Jíša. Chtěl tak získat nejméně 1,2 milionu korun.

Soudy mu kromě uloženého trestu vězení také na pět let zakázaly pracovat v bezpečnostních ozbrojených sborech a nařídily zaplatit pokutu 400 000 korun.

Podle spisu převzal od majitele servisu na dvou schůzkách nejdříve 200 000 korun a poté dalších 150 000 korun. S druhým úplatkem jej detektivové zadrželi v jeho služebním voze.

Byla to půjčka

V ústavní stížnosti Kotrouš připustil, že převzal 150 000 korun. Nebyl to však podle něj úplatek, ale půjčka, kterou vylákal z majitele servisu kvůli tomu, že byl ve finanční tísni. Soud jeho stížnost zamítl.

Městský soud v Praze původně uložil Kotroušovi šestiletý trest vězení a desetiletý zákaz činnosti u státní a městské policie.

Odvolací Vrchní soud v Praze zmírnil vězení o půl roku, zkrátil zákaz činnosti o polovinu, ale rozšířil jeho platnost na všechny ozbrojené bezpečnostní sbory.

 

Právě se děje

Další zprávy