Za vraždu novorozeného syna si žena z Prahy odsedí šestnáct a půl roku, potvrdil soud

ČTK ČTK
7. 5. 2019 12:38
Matka z Prahy, která loni zanechala na chodbě panelového domu tašku s mrtvým novorozencem, si za jeho předem promyšlenou vraždu odpyká 16,5 roku. Trest jí v úterý pravomocně potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl ženino odvolání, informovala mluvčí soudu Simona Heranová. Obžalovaná tvrdila, že si na okolnosti porodu nevzpomíná. Žena porodila tajně a bez asistence v noci na 5. března 2018 v bytě v ulici Drimlova, kde ji nechala přespat její známá. Zdravého novorozeného chlapce matka podle verdiktu buď přímo udusila, nebo ho záměrně nechala ležet bez pomoci na studeném místě, kde se udusil z podchlazení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy