Soud potvrdil muži 22 let za brutální vraždu. Kvůli dluhu 500 korun oběti zasadil dvě desítky ran

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 7. 2018 11:26
Obžalovaný se k činu doznal. Výjimečný trest dostal za zvlášť surový způsob usmrcení i svou trestní minulost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Olomouc - Za brutální vraždu svého známého si pětačtyřicetiletý Robert Tancer odpyká ve vězení definitivně výjimečný trest 22 let. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud.

Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal. Svou o dva roky mladší oběť napadl Tancer loni v červnu v ostravské ubytovně kvůli malichernosti, šlo o vrácení dluhu ve výši 500 korun. Muži zasadil dvě desítky bodných ran a nakonec mu podřezal hrdlo tak, že téměř oddělil hlavu od trupu.

Podle vrchního soudu je uložení výjimečného trestu na místě. "Důvodem je nejen charakter tohoto skutku, ale i minulost obžalovaného, je zde řada násilných skutků, obžalovaný se z toho neponaučil. Při uložení výjimečného trestu mu hrozila sazba 20 až 30 let, trest dva roky nad touto zvýšenou trestní sazbou s ohledem na všechny okolnosti považujeme za přiměřený," uvedl předseda senátu Vladimír Štefan.

Obžalovaný se k činu doznal. Výjimečný trest dostal za zvlášť surový způsob usmrcení i svou trestní minulost.

Vrah i oběť bydleli v jedné budově. Osudného dne Tancer zašel ke známému, aby se zeptal, jak to vypadá s vracením dlužné částky. Dlužník ale peníze neměl. Pravděpodobně v této souvislosti se oba opilí muži začali hádat. Obžalovaný měl v krvi okolo dvou promile alkoholu, napadený dokonce tři promile, svou roli tak sehrál i alkohol. Tancer během útoku použil hned několik nožů.

Podle Tancerova obhájce nešlo o zvlášť surový způsob usmrcení, kvůli kterému hrozí přísnější kvalifikace. Vrchní soud to však odmítl. Trest považuje za přiměřený.

 

Právě se děje

Další zprávy