Opilý řidič najel do skupinky chodců a jednoho vážně zranil, dostal patnáct let

ČTK ČTK
18. 12. 2015 12:26
Krajský soud v Brně poslal Martina F. na 15 let do vězení za pokus o vraždu. Muž v srpnu najel opilý do skupiny mladých lidí a jednoho z nich vážně zranil. Sedmadvacetiletá oběť nehody je od sražení stále v péči lékařů. Muž je plně závislý na přístrojích. Utrpěl zlomeniny spodiny lebeční, nohou, poranění plic a mnoho dalších vážných zranění. Soudce Novotný v odůvodnění rozsudku uvedl, že vina Martina F. je nezpochybnitelná. Rozsudek zatím není pravomocný.
Soud, ilustrační foto
Soud, ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Brno - Devětadvacetiletý Martin F., který opilý najel v srpnu autem v Odrovicích u Brna do skupiny mladých lidí, by měl strávit 15 let ve vězení. Rozhodl tak v pátek brněnský krajský soud, který jeho čin kvalifikoval jako pokus o vraždu.

Při neštěstí stihli čtyři lidé uskočit, pátého auto srazilo. Vážně zraněný muž je stále v nemocnici. Nehoda se stala, poté co se obžalovaný na oslavě pohádal s přítelkyní a pak i s kamarády. V krvi měl dvě promile alkoholu. Rozsudek zatím není pravomocný.

Sedmadvacetiletá oběť nehody je od kolize v péči lékařů anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice v Ivančicích na Brněnsku. Muž je plně závislý na přístrojích. Utrpěl zlomeniny spodiny lebeční, nohou, poranění plic a mnoho dalších vážných zranění.

Soudce Aleš Novotný v odůvodnění rozsudku uvedl, že vina Martina F. je nezpochybnitelná. Doplnil, že spor před dopravní nehodou vyvolal také obžalovaný.

Fuchsa byl s přítelkyní na oslavě narozenin. Opil se tam, a když odešla do nedalekého stanu s kamarádem, vznikla hádka a následně rvačka mezi Fuchsou a přáteli. Muž pak usedl do svého auta a jel pryč. Tvrdí, že chtěl do bezpečí, protože jej ostatní napadali. Při odjezdu se nedaleko místa oslav stala nehoda.

Obžalovaný událost popsal tak, že mu před nehodou "vypadl volant z ruky" a pak ucítil náraz. Po 200 metrech od místa neštěstí zastavil a přivolal policii. "Hrozně mě to mrzí. Každý večer se modlím, aby se zraněný uzdravil," řekl obžalovaný soudu.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Čeští ekologové se mohou odvolat proti rozšíření dolu Turów, čas mají do 17. března

Do Česka oficiálně dorazil z Polska překlad souhlasu k rozšíření polského dolu Turów, takže se proti němu nyní mohou čeští ekologové odvolat. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo životního prostředí. Na odvolání mají ekologické organizace čas do 17. března. Samo ministerstvo už dříve vydalo k rozšíření hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice nesouhlasné stanovisko. Proti rozšíření se staví i Liberecký kraj a dotčené české obce. Česko se obává, že rozšíření může mít negativní dopad na zásobování části Liberecka pitnou vodou.

V lednu vydalo polské Regionální ředitelství pro ochranu životního prostředí ve Vratislavi rozhodnutí v procesu EIA (vyhodnocení vlivů na životní prostředí), kterým souhlasilo se záměrem na rozšíření dolu Turów i přes námitky české strany. Zároveň vydalo stanovisko o okamžité vykonavatelnosti rozhodnutí.

"Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí polského úřadu zveřejnilo v plném znění a v českém jazyce na svých stránkách. Česká veřejnost má podle polského práva možnost se proti rozhodnutí polského úřadu odvolat výhradně prostřednictvím ekologických organizací," sdělila mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

před 1 hodinou

Syrský prezident Asad: Boje v Sýrii budou pokračovat až do osvobození celé země

Současná ofenziva syrské a ruské armády proti povstalcům na severu Sýrie nesignalizuje konec syrského konfliktu. Řekl to syrský prezident Bašár Asad. Boje podle něj budou pokračovat. Syrské armádě se s pomocí Ruska podařilo o víkendu získat další města v okolí někdejšího průmyslového centra země Aleppa. Tento týden má být obnovený provoz na tamním letišti, které bylo zavřené od roku 2012.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Varům bude chybět zraněný kapitán Skuhravý

Hokejisté extraligových Karlových Varů se budou muset v závěru základní části obejít bez pomoci kapitána Václava Skuhravého. Jedenačtyřicetiletý útočník utrpěl v nedělním zápase na ledě Sparty blíže nespecifikované zranění v dolní části těla a bude mimo hru dva až tři týdny. Energie o tom informovala na svém klubovém webu.

Skuhravý odehrál na Spartě dvě třetiny, ve třetí části už stál na střídačce jen v civilu a pomáhal trenérům. Západočeši v O2 areně prohráli 3:6.

Odchovanec Kladna odehrál v této sezoně za Karlovy Vary 40 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal 17 asistencí. Energie je šest kol před koncem základní části soutěže sedmá a bojuje o 6. místo a přímý postup do čtvrtfinále play off. Na jedenácté Vítkovice má k dobru 12 bodů, takže by ve vyřazovací části neměla chybět.

Zdroj: ČTK
Další zprávy