Opilý řidič najel do skupinky chodců a jednoho vážně zranil, dostal patnáct let

ČTK ČTK
18. 12. 2015 12:26
Krajský soud v Brně poslal Martina F. na 15 let do vězení za pokus o vraždu. Muž v srpnu najel opilý do skupiny mladých lidí a jednoho z nich vážně zranil. Sedmadvacetiletá oběť nehody je od sražení stále v péči lékařů. Muž je plně závislý na přístrojích. Utrpěl zlomeniny spodiny lebeční, nohou, poranění plic a mnoho dalších vážných zranění. Soudce Novotný v odůvodnění rozsudku uvedl, že vina Martina F. je nezpochybnitelná. Rozsudek zatím není pravomocný.
Soud, ilustrační foto
Soud, ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Brno - Devětadvacetiletý Martin F., který opilý najel v srpnu autem v Odrovicích u Brna do skupiny mladých lidí, by měl strávit 15 let ve vězení. Rozhodl tak v pátek brněnský krajský soud, který jeho čin kvalifikoval jako pokus o vraždu.

Při neštěstí stihli čtyři lidé uskočit, pátého auto srazilo. Vážně zraněný muž je stále v nemocnici. Nehoda se stala, poté co se obžalovaný na oslavě pohádal s přítelkyní a pak i s kamarády. V krvi měl dvě promile alkoholu. Rozsudek zatím není pravomocný.

Sedmadvacetiletá oběť nehody je od kolize v péči lékařů anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice v Ivančicích na Brněnsku. Muž je plně závislý na přístrojích. Utrpěl zlomeniny spodiny lebeční, nohou, poranění plic a mnoho dalších vážných zranění.

Soudce Aleš Novotný v odůvodnění rozsudku uvedl, že vina Martina F. je nezpochybnitelná. Doplnil, že spor před dopravní nehodou vyvolal také obžalovaný.

Fuchsa byl s přítelkyní na oslavě narozenin. Opil se tam, a když odešla do nedalekého stanu s kamarádem, vznikla hádka a následně rvačka mezi Fuchsou a přáteli. Muž pak usedl do svého auta a jel pryč. Tvrdí, že chtěl do bezpečí, protože jej ostatní napadali. Při odjezdu se nedaleko místa oslav stala nehoda.

Obžalovaný událost popsal tak, že mu před nehodou "vypadl volant z ruky" a pak ucítil náraz. Po 200 metrech od místa neštěstí zastavil a přivolal policii. "Hrozně mě to mrzí. Každý večer se modlím, aby se zraněný uzdravil," řekl obžalovaný soudu.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy