reklama
 
 

Opilý řidič najel do skupinky chodců a jednoho vážně zranil, dostal patnáct let

18. 12. 2015 12:26
Krajský soud v Brně poslal Martina F. na 15 let do vězení za pokus o vraždu. Muž v srpnu najel opilý do skupiny mladých lidí a jednoho z nich vážně zranil. Sedmadvacetiletá oběť nehody je od sražení stále v péči lékařů. Muž je plně závislý na přístrojích. Utrpěl zlomeniny spodiny lebeční, nohou, poranění plic a mnoho dalších vážných zranění. Soudce Novotný v odůvodnění rozsudku uvedl, že vina Martina F. je nezpochybnitelná. Rozsudek zatím není pravomocný.

Brno - Devětadvacetiletý Martin F., který opilý najel v srpnu autem v Odrovicích u Brna do skupiny mladých lidí, by měl strávit 15 let ve vězení. Rozhodl tak v pátek brněnský krajský soud, který jeho čin kvalifikoval jako pokus o vraždu.

Při neštěstí stihli čtyři lidé uskočit, pátého auto srazilo. Vážně zraněný muž je stále v nemocnici. Nehoda se stala, poté co se obžalovaný na oslavě pohádal s přítelkyní a pak i s kamarády. V krvi měl dvě promile alkoholu. Rozsudek zatím není pravomocný.

Sedmadvacetiletá oběť nehody je od kolize v péči lékařů anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice v Ivančicích na Brněnsku. Muž je plně závislý na přístrojích. Utrpěl zlomeniny spodiny lebeční, nohou, poranění plic a mnoho dalších vážných zranění.

Soudce Aleš Novotný v odůvodnění rozsudku uvedl, že vina Martina F. je nezpochybnitelná. Doplnil, že spor před dopravní nehodou vyvolal také obžalovaný.

Fuchsa byl s přítelkyní na oslavě narozenin. Opil se tam, a když odešla do nedalekého stanu s kamarádem, vznikla hádka a následně rvačka mezi Fuchsou a přáteli. Muž pak usedl do svého auta a jel pryč. Tvrdí, že chtěl do bezpečí, protože jej ostatní napadali. Při odjezdu se nedaleko místa oslav stala nehoda.

Obžalovaný událost popsal tak, že mu před nehodou "vypadl volant z ruky" a pak ucítil náraz. Po 200 metrech od místa neštěstí zastavil a přivolal policii. "Hrozně mě to mrzí. Každý večer se modlím, aby se zraněný uzdravil," řekl obžalovaný soudu.

autor: ČTK | 18. 12. 2015 12:26

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama