Soud odročil projednávání kauzy nenávistných výroků bývalého tajemníka SPD Staníka

ČTK ČTK
6. 9. 2018 13:57
Obvodní soud pro Prahu 1 se ve čtvrtek nebude zabývat případem bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka, který čelí obžalobě kvůli nenávistným výrokům proneseným ve sněmovně. Jednání, které se mělo konat od 13:00, bylo těsně před začátkem odročeno, řekl novinářům příslušník justiční stráže. Důvod ani termín příštího jednání sdělit nemohl. Staník k soudu nepřišel. Soudkyně Helena Králová odkázala novináře s dotazy ohledně jednání na mluvčí soudu Pavlu Hájkovou. Ta na dotaz zatím nereagovala. Staník čelí obžalobě z podněcování nenávisti a popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy.
Jaroslav Staník.
Jaroslav Staník. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy