Soud odročil hlavní líčení s lékařem Bartákem na leden

ČTK ČTK
19. 12. 2012 16:24
Žalobkyně viní lékaře ze zneužití 11 žen, pět z nich požaduje odškodnění
Jaroslav Barták u soudu.
Jaroslav Barták u soudu. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Soud ve středu znovu odročil hlavní líčení v kauze lékaře Jaroslava Bartáka obžalovaného ze sexuálního napadání asistentek.

Důvodem je mimo jiné problém s docházkou některých svědků. Další projednání soudce nařídil na konec ledna, kdy se pravděpodobně ukončí důkazní řízení a mohl by padnout verdikt.

Žalobkyně viní lékaře ze zneužití 11 žen, pět z nich se připojilo k trestnímu řízení s požadavkem na odškodnění v celkové výši 13 milionů korun. Barták obžalobu odmítá a tvrdí, že je obětí spiknutí.

Soudce Stanislav Králík měl původně v plánu pokračovat v projednání ještě ve čtvrtek, má ale podle svých slov pochybnost o tom, zda dorazí pozvaný svědek. Kauza se u Městského soudu v Praze řeší se třemi odročeními od září.

Zatím se podařilo vyslechnout několik Bartákových někdejších asistentek, mezi kterými byly údajně poškozené a ženy, které uvedly, že byly v práci spokojené. Promluvil také například lékařův osobní řidič a policista, který zasahoval v hotelu po oznámení o únosu asistentky.

Barták obžalobu týkající se zneužívání odmítá. Tvrdí, že s ním ženy neměly problém, žádné vědomě neublížil a nyní je obětí spiknutí. Hájí se tím, že své "intimní asistentky" měl rád a do některých se i zamiloval. Označil se za katolíka s liberálním přístupem k sexu. V kauze mu hrozí až dvanáctileté vězení.

Aféru spustila jedna z bývalých asistentek, kterou lékař údajně trýznil na dovolené na Filipínách. Později se přidaly s oznámeními další ženy. Kvůli násilí na mladých ženách už jednou před soudem stál. V prosinci 2007 údajně brutálně zbil svou asistentku, žena u soudu přijala odškodnění. Podle informací médií bil také svou manželku.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy