Za vystrkování zadku na konvoj dostal podmínku. Nahá blondýna v metru takhle nedopadla, zlobí se muž

ČTK Martin Biben ČTK, Martin Biben
Aktualizováno 15. 8. 2016 10:35
Bývalý voják Martin Zapletal, který při průjezdu amerického konvoje Českem na vojáky vystrčil nahý zadek, dostal od soudu podmínku za výtržnictví. Zapletal se chce bránit a podat proti rozhodnutí soudu odpor. Podle něj je jeho trest politicky motivovaný. Soud ale jeho chování považuje za hrubou neslušnost na veřejném místě. Incident se stal v květnu při průjezdu konvoje Vyškovem, kde na vojáky kromě rodičů s dětmi a příznivců čekala i řada odpůrců.
Foto: Facebook Martina Zapletala

Brno - Válečný veterán a bývalý policista Martin Zapletal, který v květnu vystrkoval na americký vojenský konvoj nahý zadek, dostal podmínku za výtržnictví. Trestním příkazem mu Okresní soud ve Vyškově uložil deset měsíců vězení s odkladem na dva roky. Muž příkaz zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Samosoudkyně Okresního soudu ve Vyškově spatřovala v Zapletalově chování hrubou neslušnost na veřejném místě. Obžalovaný tak podle trestního příkazu naplnil znaky přečinu výtržnictví.

Příkaz není zatím pravomocný. Lze proti němu podat odpor, což by pak znamenalo detailnější projednání případu v hlavním líčení. Z trestního příkazu vyplývá, že muž měl už z dřívějška v rejstříku jeden záznam za výtržnictví.

Zapletal se chce proti rozhodnutí soudu bránit. "Nemůžu to tak nechat, určitě dám odpor, i když se mi do toho vůbec nechce, nemám na to čas," řekl Aktuálně.cz Zapletal, který pracuje jako řidič kamionu. Po podání odporu by měl u Okresního soudu ve Vyškově následovat klasický proces.

Bývalý voják považuje svůj trest za politicky motivovaný. "Do hlavy nikomu nevidím, ale zdá se mi to jednoznačně jako politický čin. Není to tak dlouho, co prošla pražským metrem nahá blondýna, podobných případů je řada a nikdo nedopadl jako já. U té blondýny se vyjádřili pražští strážníci, že kdyby ji chytili, řešili by ji v přestupkovém řízení s pokutou do 5000 korun. Já přitom svoji nahotu využil pro politický projev, ale oni se tváří, že to tak nechápou," řekl Zapletal.

Konvoj koncem května projížděl Českou republikou na cvičení do Pobaltí, tvořilo jej asi 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky. Ve Vyškově na konvoj čekali rodiče s dětmi, milovníci vojenské techniky, ale také skupina odpůrců. Jeden z nich opakovaně vstupoval do vozovky, stahoval si kalhoty a vystrkoval zadek. Neuposlechl výzev policistů, kteří jej pak zadrželi.

 

Právě se děje

Další zprávy