Soud chyboval, když vrátil žalobcům kauzu nehody při rallye v Lopeníku

ČTK ČTK
18. 1. 2017 10:57
Krajský soud v Brně chyboval, když vrátil do přípravného řízení kauzu autonehody při rallye v Lopeníku na Uherskohradišťsku. Podle Nejvyššího soudu porušil krajský soud zákon ve prospěch obviněného traťového komisaře Petra Pláška. Výrok, jímž dal NS za pravdu stížnosti ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), je pouze akademický, rozhodnutí krajského soudu nadále platí. Havárie si vyžádala životy čtyř dívek. Stala se v úseku, který měl Plášek střežit. Traťový komisař původně u Okresního soudu v Uherském Hradišti dostal 1,5 roku vězení s podmíněným odkladem na stejně dlouhou dobu. Krajský soud ale dospěl k závěru, že nejspíš chybovali také pořadatelé závodu.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Dalibor Sosna
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

Další zprávy