Soud chce superposudek. Rozhodne, zda je Janoušek vinen

Radek Nohl Radek Nohl
3. 9. 2013 15:00
Vypracování posudku bude trvat měsíce, verdikt si Janoušek vyslechne až příští rok
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Verdikt v případu dopravní nehody pražského podnikatele Romana Janouška se o několik měsíců odkládá.

Soudce z pražského městského soudu Tomáš Kubovec totiž na závěr úterního jednání konstatoval, že si nechá vypracovat takzvaný superposudek.

Ten bude v celé kauze klíčový. Měl by jednoznačně říct, jaká je Janouškova vina při srážce vietnamské ženy.

To se dnes soudním znalcům nepodařilo. Experti z oboru dopravy se vůbec nedokázali shodnout ani na základních věcech, například, kde poškozená žena v době střetu stála či jestli ji Janoušek viděl či neviděl.

Znalci se navíc před soudem navzájem obviňovali i z toho, kdo co neudělal správně. Krok Tomáše Kubovce je tak logický.

Podle jeho slov znalecký ústav vypracovává takovýto posudek šest až devět měsíců. "Doufám, že to bude rychlejší," uvedl Kubovec.

Líčení s kauze Romana Janouška má tento týden pokračovat ještě ve středu a ve čtvrtek. Poté se bude čekat na to, až bude hotov zmíněný superposudek.

Soudce Kubovec si od něj slibuje, že vyjasní řadu věcí, na kterých se neshodli další tři znalci. Je pravděpodobné, že bude mít v konečném rozhodnutí o vinně či nevinně klíčové slovo. 

Připravujeme podrobnosti.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy