reklama
 
 

Sobotkův perný den. Špičky ČSSD budou rozhodovat, kdo povede sociální demokracii do voleb

14. 6. 2017 10:51
Příští hodiny rozhodnou o další budoucnosti premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Ve středu odpoledne se sejdou špičky strany, aby definitivně rozhodly, kdo povede ČSSD do voleb a kdo bude stát v jejím čele. Ještě předtím Sobotka ve středu dopoledne sdělil, že očekává zásadní debatu o tom, jak zlepšit kondici ČSSD před volbami. Konkrétnější být ale nechtěl.

Praha - Po středečním odpoledním jednání politického grémia ČSSD by mělo být definitivně jasno, zda sociální demokracii a její kampaň do letošních sněmovních voleb i nadále povede premiér Bohuslav Sobotka. Spekulace o tom, že by se mohl Sobotka vzdát funkce předsedy ČSSD či volebního lídra, zesílily v posledních dnech, Sobotka se k nim ale dosud nevyjádřil.

Ve středu po desáté hodně sdělil, že se vyjádří odpoledne. "Teď nechci mluvit o stranických a vnitrostranických otázkách. Dnes odpoledne se sejde politické grémium sociální demokracie, budeme mluvit o celkové kondici, ve které je ČSSD čtyři měsíce před volbami. Očekávám poměrně hlubokou a zásadní debatu v užším vedení strany o tom, co můžeme udělat všechno pro to, abychom zlepšili pozice sociální demokracie před parlamentními volbami," řekl Sobotka.

Grémium ČSSD jednalo už minulý týden a podle zákulisních informací se přiklonilo spíš k tomu, že by Sobotka měl zůstat. Sociální demokracie v sobotu pořádá programovou konferenci, kde chce představit své klíčové plány a odstartovat kampaň do sněmovních voleb. Formálně se jedná o zasedání ústředního výkonného výboru, který jako jediný může předsedu a místopředsedy podle stanov ČSSD odvolat.

Podle spekulací by mohla ČSSD na sérii několika nepříznivých předvolebních průzkumů, z nichž poslední jí přisoudil jen desetiprocentní zisk a čtvrté místo za ANO, ODS a KSČM, reagovat nástupem statutárního místopředsedy Milana Chovance do čela strany, hlavní tváří kampaně by se mohl stát další z místopředsedů Lubomír Zaorálek.

autor: ČTK | 14. 6. 2017 10:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama