Snižte mi plat, žádal radu šéf ČT Janeček. O 5 procent

Veronika Lehovcová Suchá Veronika Lehovcová Suchá
11. 8. 2010 14:00
Šetření v České televizi ukázalo, jak Janeček snížil platy vedení
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Úspory ve veřejnoprávní televizi se promítnou i na výplatní pásky manažerů. Od Nového roku se jejich platy sníží o pět procent. Radě České televize to na jejím středečním zasedání oznámil generální ředitěl ČT Jiří Janeček.

"Půjde o platy pracovníků na prvním a druhém stupni řízení," řekl Janeček. Platově si tak pohorší nejvyšší vedení televize a vedoucí redakcí.

Janeček zároveň radu požádal, aby snížila plat i jemu samému. "Jistě budete tak laskavi a snížíte mi plat o pět procent," řekl. Předseda rady Jiří Baumruk ho ujistil, že ano. "Jistě, plat vám ochotně snížíme," dodal.

Českou televizi čekají i další úsporná opatření. Stále není jasné, kolik lidí bude muset ČT opustit.

Janeček zatím změnil fungování managementu televize tím, že pro každý ze čtyř kanálů jemnoval samostaného ředitele, který za něj bude zodpovědný.

Ve funkci skončil dosavadní šéf zpravodajství Milan Fridrich a programová ředitelka Kateřina Fričová. O tom, že právě tito dva klíčoví vedoucí budou muset opustit své posty, se spekuluje již od počátku letošního jara.

Tehdy online deník Aktuálně.cz upozornil, že ČT prošla auditem, jenž odhalil, že současný systém vedení ČT je nereformovatelný a televize musí projít radikální reformou.

 

Právě se děje

Další zprávy