Snímky někdejší StB zachytily všednost normalizace

Snímky někdejší StB zachytily všednost normalizace
Na nádvoří divadla je nyní výstava, která má být symbolickou "náplastí na hřích minulosti".
V rámci Týdne Charty 77 je zde umístěna výstava Praha objektivem tajné policie.
Státní bezpečnost sledovala nepohodlné lidi.
U fotografií jsou i autentické texty popisující sledované osoby.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Aktuálně.cz Ludvík Hradilek, Aktuálně.cz
13. 3. 2012 10:54

Na piazzetě Národního divadla jsou v rámci týdne Charty 77 k vidění fotografie pořízené bývalou Správou sledování Státní bezpečnosti (StB). Snímky vznikaly skrytě na různých místech Prahy.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy