Komise k reorganizaci policie vyslechla Šlachtu, zabývala se údajným únikem informací

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 11. 2016 19:54
Sněmovní komise ke sporné reorganizaci policie dnes dokončila výslech bývalého ředitele protimafiánského útvaru Roberta Šlachty, jenž z jednání odešel rozladěn. Vyslechla také vyšetřovatele policejní inspekce Milana Vaculíka, který se zabýval případem úniku informací z okolí policejního prezidenta. Předseda komise Pavel Blažek (ODS) naznačil, že jeho slyšení tento únik vyloučilo. Šlachta se dnes zlobil kvůli tomu, že poslancům odpovídal na dotazy, které měly spíše osobní ráz a nesouvisely s reorganizací policie. Poslancům navrhl, aby vyslechli některé jeho bývalé kolegy z útvaru, kteří by mohli reagovat na některé dřívější výpovědi, jež podle něj nebyly pravdivé.
Předseda komise Pavel Blažek
Předseda komise Pavel Blažek | Foto: Bára Sobotková
 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy