Vůbec nic jim nepředložím. Sněmovna je zmanipulovaná, ať pánové ukážou svoje daně, vzkázal Babiš

Martin Ťopek Martin Ťopek
15. 3. 2017 17:47
Poslanci chtějí po ministru financí a místopředsedovi vlády Andreji Babišovi dodat vysvětlení, že se nákupem takzvaných korunových dluhopisů od své vlastní firmy nedopustil daňového podvodu. Pokud to neudělá do konce dubna, budou chtít po předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi, aby sám učinil kroky vůči svému ministrovi.
Rozhovor s Andrejem Babišem o auditu.
Rozhovor s Andrejem Babišem o auditu. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pomohl Andrej Babiš své firmě Agrofert z finanční nouze, nebo jen nákupem korunových dluhopisů za jednu a půl miliardy snadno získal příjem ve výši devadesáti milionů nezdaněných korun ročně? Poslanci v tom chtějí mít jasno, a proto ministra financí zaúkolovali, aby jim vše do konce dubna řádně doložil. 

Pane ministře, co předložíte v uvedené lhůtě Poslanecké sněmovně?

Nemám už jim co předložit, už jsem vše zveřejnil. Jsem jediný politik, který předložil svá daňová přiznání za dvacet let, ať teď předloží ta svá pan Kalousek. Já už jsem předložil všechno. Dal jsme k dispozici potvrzení příjmů, nejprve se tvrdilo, že jsem neměl peníze. Potom byl audit, ten potvrdil mé příjmy, dal jsem i potvrzení, že jsem dluhopisy platil ze svého účtu na Agrofert. Už jsem doložil všechno.

Nemůžete třeba doložit, že Agrofert skutečně onu jednu a půl miliardu, za kterou vám prodal dluhopisy, potřeboval ke svému financování? 

Samozřejmě se to dá doložit. Na to je soudní znalec, na to je posudek a padlo kvůli tomu anonymní trestní oznámení.

Vyvrátíte tvrzení pana poslance Kalouska, že jste své firmě Agrofert prodal akcie společnosti Afeed silně nadhodnocené? 

I na to jsou podle zákona posudky.

Co tedy předložíte sněmovně?

Vůbec nic jim nepředložím, co bych předkládal? Sněmovna je zmanipulovaná, a pokud koaliční partneři hlasují se symbolem korupce, tak nemám co ještě ukazovat. Určitě nic nepředložím. Já jsem zaplatil na daních 360 milionů a moje firmy 23 miliard. Tak ať pánové ze sněmovny ukážou svoje firmy a svoje daně. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy