Nedání přednosti, žádná politika. Imunitní výbor doporučil vydat poslankyni Nohavovou policii

ČTK ČTK
14. 9. 2016 10:57
Mandátový a imunitní výbor doporučil, aby komunistickou poslankyni Alenu Nohavovou policie stíhala za dopravní nehodu, při které nedala přednost v jízdě. Podle nich se jednalo o běžnou dopravní nehodu a nebyl tam žádný politický motiv. Poslanecká sněmovna by měla o policejní žádosti rozhodnout v pátek. Dopravní nehodu řešila dolní komora i v květnu, kdy vydala kvůli kolizi ke stíhání poslance ČSSD Štěpána Stupčuka.
Alena Nohavová.
Alena Nohavová. | Foto: psp.cz

Praha – Sněmovna by měla vydat poslankyni KSČM Alenu Nohavovou k trestnímu stíhání kvůli dubnové dopravní nehodě. Plénu to ve středu doporučil mandátový a imunitní výbor, řekl novinářům jeho místopředseda Jan Chvojka (ČSSD). Nohavová s vydáním ke stíhání souhlasí, chce, aby se záležitost co nejdříve vyřešila. Dolní komora by měla o policejní žádosti rozhodnout v pátek.

Policie chce poslankyni stíhat pro podezření z nedbalostního ublížení na zdraví. Nohavová označila nehodu za běžnou. Z jejího vyjádření vyplynulo, že nedala přednost v jízdě. "Tudíž jsem považovaná za hlavního viníka, ale to neznamená, že jsem hlavní viník," řekla novinářům. Na místě podle ní nebyla žádná zranění. Až následně se prý dozvěděla, že druhá účastnice skončila v pracovní neschopnosti.

Členové výboru podle Chvojky o věci příliš nedebatovali, hlasování bylo jednomyslné. "Šlo o dopravní nehodu, která se může stát každému, tudíž tam podle našeho názoru nebyl žádný politický motiv vyšetřování," uvedl.

Dopravní nehodu řešila dolní komora i v květnu, kdy vydala kvůli kolizi ke stíhání poslance ČSSD Štěpána Stupčuka. Jeho vozidlo havarovalo v únoru. Když přijela na místo policie, byl poslanec u svého vozu sám. Řekl ale, že neřídil, a odmítl i dechovou zkoušku. Svědci nehody podle televize Nova uvedli, že poslanec byl viditelně opilý.

Policie Stupčuka obvinila a navrhla obžalovat z ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozily až tři roky vězení. Státní zástupce nakonec poslancovo stíhání podmíněně zastavil. Stupčuk zaplatil pokutu 150 tisíc korun a na dva roky přišel o řidičský průkaz.

 

Právě se děje

Další zprávy