Šmucler smazal své tweety o Trumpovi nebo covidu. Co si mám nechat nadávat, říká

Tomáš Klézl Tomáš Klézl
15. 1. 2021 15:35
Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler se v posledních několika měsících stal jednou z nejsledovanějších osobností sociálních sítí. Například i jako odpůrce koronavirových opatření či svým obdivem k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Asi stovku z jeho rozporuplně přijatých příspěvků na Twitteru už ale najít nelze - Šmucler je smazal. Neznamená to ale, že bych změnil názory, říká.
Roman Šmucler
Roman Šmucler | Foto: DVTV

"Nemusíte mít rádi Trumpa, ale je to vůdce, kterého musíme Americe závidět," začíná jeden ze Šmuclerových příspěvků, které uveřejnil na sociální síti Twitter 5. dubna loňského roku. Nyní, pár dní po útoku Trumpových příznivců na americký Kapitol, ale tweet ze Šmuclerovy "virtuální zdi" zmizel.

A jak upozornil na svém blogu internetový publicista Daniel Dočekal, rozhodně nejde o jediný zmizelý příspěvek - na Šmuclerově profilu už nejde nalézt ani některá jeho kontroverzní prohlášení o pandemii covidu.

Podle Šmuclera nejde o nic výjimečného - příspěvky na svých sociálních sítích prý maže pravidelně. "Jednou za čas procházím Facebook a Twitter a pár věcí smažu. Nechávám tam věci, které jsou důležité, aby si je lidé našli, třeba nějaké vědecké studie. Takže nechci, aby tam byla houšť nějakých hloupostí. Smažu jich třeba sto, dělám to pravidelně," řekl Aktuálně.cz.

Za mazáním se tak podle něj neskrývá žádná změna názorů. "Vůbec ne, já jsem přesvědčený republikán. Trump spoustu věcí zvládal. Udělal chybu, což si určitě uvědomuje, ale to neznamená, že bylo všechno špatně," uvedl Šmucler.

Mimo to prezident České stomatologické komory také promazal některé své příspěvky v diskusích pod statusy. Mezi ně patří také příspěvky z diskuse, ve které psal, že by se lékaři pod náporem covidu neměli hroutit a lékařce Anně Kšírové sdělil, že "asi není zdravotník", když přiznala, že je pro ni práce na covidovém oddělení vyčerpávající.

I za tím si Šmucler stojí. "Samozřejmě chápu, že jsou lidi unavení, ale musíme lidi neděsit a dávat lidem nějakou naději. Na onkologii mi umřela spousta lidí, ale nedovedu si představit, že by mi přišla rodina a já jim řekl, že už jsem z toho unavený," řekl Aktuálně.cz.

"Když mi pak všichni nadávají, tak než abyste se s nimi hádal, tak jsem to dal radši do pryč. Když mi stokrát pípne mobil za hodinu a tam mi někdo pořád sprostě nadává, tak jsem to smazal. Čím víc lidí mrtvých, tím větší oslava na Twitteru mezi dvacetiletými lidmi," dodal. 

Šmucler se v posledních několika měsících do paměti veřejnosti dostal hlavně jako jeden z lékařů, kteří dlouhodobě protestují proti vládním opatřením spojených s šířením nemoci covid-19. Od jeho postojů se ale dlouhodobě distancuje velká část odborné veřejnosti.

Video: Duel Romana Šmuclera a Jaroslava Flegra v pořadu 360° Pavlíny Wolfové

Duel Jaroslava Flegra a Romana Šmuclera v pořadu 360° Pavlíny Wolfové | Video: Prima CNN News
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Stržená trolej přerušila provoz tramvají v Holešovicích

Porucha trakčního vedení přerušila v Praze kolem 21:30 provoz tramvají mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Provoz je ale omezen téměř v celých Holešovicích. Podle webu dopravního podniku by provoz pěti tramvajových linek mohl být v postiženém úseku obnoven zhruba hodinu po půlnoci.

Poruchu na troleji způsobil podle dopravního podniku nadměrný náklad. "Náhradní doprava není zavedena z důvodu neprůjezdnosti úseku," uvedl dopravce. Zároveň vyzval cestující, aby využili linku metra C do stanice Vltavská.

Tramvaje linek 1, 6, 17, 25 a 36 jezdí odklonem. Linky 1, 6 a 25 jsou odkloněny přes Těšnov a Invalidovnu, linka 17 přes Karlín a dále na Palmovku a Vychovatelnu. Linka 36 jezdí přes Florenc, Invalidovnu, Palmovku a Vychovatelnu.

před 5 hodinami

Dubovská se poprvé v sezoně nevešla do dvacítky

Lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu v americkém Killingtonu dvaadvacátou příčku a poprvé v této sezoně Světového poháru se nevešla do první dvacítky. První výhru ve slalomu v elitním seriálu mohla oslavit Švýcarka Wendy Holdenerová, která byla před dnešním závodem už třicetkrát na stupních vítězů, ale nikdy nezvítězila. Tentokrát se podělila o první příčku se Švédkou Annou Swennovou Larssonovou, pro niž to byla rovněž vítězná slalomová premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy