Šmucler smazal své tweety o Trumpovi nebo covidu. Co si mám nechat nadávat, říká

Tomáš Klézl Tomáš Klézl
15. 1. 2021 15:35
Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler se v posledních několika měsících stal jednou z nejsledovanějších osobností sociálních sítí. Například i jako odpůrce koronavirových opatření či svým obdivem k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Asi stovku z jeho rozporuplně přijatých příspěvků na Twitteru už ale najít nelze - Šmucler je smazal. Neznamená to ale, že bych změnil názory, říká.
Roman Šmucler
Roman Šmucler | Foto: DVTV

"Nemusíte mít rádi Trumpa, ale je to vůdce, kterého musíme Americe závidět," začíná jeden ze Šmuclerových příspěvků, které uveřejnil na sociální síti Twitter 5. dubna loňského roku. Nyní, pár dní po útoku Trumpových příznivců na americký Kapitol, ale tweet ze Šmuclerovy "virtuální zdi" zmizel.

A jak upozornil na svém blogu internetový publicista Daniel Dočekal, rozhodně nejde o jediný zmizelý příspěvek - na Šmuclerově profilu už nejde nalézt ani některá jeho kontroverzní prohlášení o pandemii covidu.

Podle Šmuclera nejde o nic výjimečného - příspěvky na svých sociálních sítích prý maže pravidelně. "Jednou za čas procházím Facebook a Twitter a pár věcí smažu. Nechávám tam věci, které jsou důležité, aby si je lidé našli, třeba nějaké vědecké studie. Takže nechci, aby tam byla houšť nějakých hloupostí. Smažu jich třeba sto, dělám to pravidelně," řekl Aktuálně.cz.

Za mazáním se tak podle něj neskrývá žádná změna názorů. "Vůbec ne, já jsem přesvědčený republikán. Trump spoustu věcí zvládal. Udělal chybu, což si určitě uvědomuje, ale to neznamená, že bylo všechno špatně," uvedl Šmucler.

Mimo to prezident České stomatologické komory také promazal některé své příspěvky v diskusích pod statusy. Mezi ně patří také příspěvky z diskuse, ve které psal, že by se lékaři pod náporem covidu neměli hroutit a lékařce Anně Kšírové sdělil, že "asi není zdravotník", když přiznala, že je pro ni práce na covidovém oddělení vyčerpávající.

I za tím si Šmucler stojí. "Samozřejmě chápu, že jsou lidi unavení, ale musíme lidi neděsit a dávat lidem nějakou naději. Na onkologii mi umřela spousta lidí, ale nedovedu si představit, že by mi přišla rodina a já jim řekl, že už jsem z toho unavený," řekl Aktuálně.cz.

"Když mi pak všichni nadávají, tak než abyste se s nimi hádal, tak jsem to dal radši do pryč. Když mi stokrát pípne mobil za hodinu a tam mi někdo pořád sprostě nadává, tak jsem to smazal. Čím víc lidí mrtvých, tím větší oslava na Twitteru mezi dvacetiletými lidmi," dodal. 

Šmucler se v posledních několika měsících do paměti veřejnosti dostal hlavně jako jeden z lékařů, kteří dlouhodobě protestují proti vládním opatřením spojených s šířením nemoci covid-19. Od jeho postojů se ale dlouhodobě distancuje velká část odborné veřejnosti.

Video: Duel Romana Šmuclera a Jaroslava Flegra v pořadu 360° Pavlíny Wolfové

Duel Jaroslava Flegra a Romana Šmuclera v pořadu 360° Pavlíny Wolfové | Video: Prima CNN News
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 56 minutami

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 korunami za litr

Zdražování pohonných hmot u čerpacích stanic v České republice pokračuje. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 od minulého týdne vzrostla o 47 haléřů na průměrných 36,59 korun na litr. Je tak nejdražší za sedm let, naposledy za něj platili řidiči více v říjnu 2014. Nafta zdražila o 64 haléřů na 35,56 korun na litr. Nad 35 korunami byla průměrná cena dieselu naposledy v listopadu 2014. Vyplývá to z informací na webu společnosti CCS, která ceny sleduje. Analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak uvedl, že růst cen pohonných hmot bude pokračovat i v první polovině listopadu, a to o desítky haléřů.

"V první polovině listopadu bude pokračovat růst cen pohonných hmot. Zdražení u benzínu i naftu by mělo být na úrovni několik desítek haléřů. Nafta bude zdražovat rychleji. Důvodem je zvýšení cen ropy Brent na současných 86 dolarů (asi 1900 korun) za barel. Od počátku roku už ropa zdražila o více než 70 procent," řekl ČTK Tomčiak. Výraznější nárůst u nafty než u benzinu je podle analytiků daný prudkým zdražováním zemního plynu, se kterým souvisí vyšší poptávka po topném oleji.

Před rokem stál litr Naturalu v průměru rovných 28 korun, tedy o 8,59 korun méně. Podobný rozdíl je mezi letošní a loňskou cenou nafty, loni byl diesel v posledním říjnovém týdnu v průměru za 27,19 korun na litr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy