Šmucler smazal své tweety o Trumpovi nebo covidu. Co si mám nechat nadávat, říká

Tomáš Klézl Tomáš Klézl
15. 1. 2021 15:35
Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler se v posledních několika měsících stal jednou z nejsledovanějších osobností sociálních sítí. Například i jako odpůrce koronavirových opatření či svým obdivem k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Asi stovku z jeho rozporuplně přijatých příspěvků na Twitteru už ale najít nelze - Šmucler je smazal. Neznamená to ale, že bych změnil názory, říká.
Roman Šmucler
Roman Šmucler | Foto: DVTV

"Nemusíte mít rádi Trumpa, ale je to vůdce, kterého musíme Americe závidět," začíná jeden ze Šmuclerových příspěvků, které uveřejnil na sociální síti Twitter 5. dubna loňského roku. Nyní, pár dní po útoku Trumpových příznivců na americký Kapitol, ale tweet ze Šmuclerovy "virtuální zdi" zmizel.

A jak upozornil na svém blogu internetový publicista Daniel Dočekal, rozhodně nejde o jediný zmizelý příspěvek - na Šmuclerově profilu už nejde nalézt ani některá jeho kontroverzní prohlášení o pandemii covidu.

Podle Šmuclera nejde o nic výjimečného - příspěvky na svých sociálních sítích prý maže pravidelně. "Jednou za čas procházím Facebook a Twitter a pár věcí smažu. Nechávám tam věci, které jsou důležité, aby si je lidé našli, třeba nějaké vědecké studie. Takže nechci, aby tam byla houšť nějakých hloupostí. Smažu jich třeba sto, dělám to pravidelně," řekl Aktuálně.cz.

Za mazáním se tak podle něj neskrývá žádná změna názorů. "Vůbec ne, já jsem přesvědčený republikán. Trump spoustu věcí zvládal. Udělal chybu, což si určitě uvědomuje, ale to neznamená, že bylo všechno špatně," uvedl Šmucler.

Mimo to prezident České stomatologické komory také promazal některé své příspěvky v diskusích pod statusy. Mezi ně patří také příspěvky z diskuse, ve které psal, že by se lékaři pod náporem covidu neměli hroutit a lékařce Anně Kšírové sdělil, že "asi není zdravotník", když přiznala, že je pro ni práce na covidovém oddělení vyčerpávající.

I za tím si Šmucler stojí. "Samozřejmě chápu, že jsou lidi unavení, ale musíme lidi neděsit a dávat lidem nějakou naději. Na onkologii mi umřela spousta lidí, ale nedovedu si představit, že by mi přišla rodina a já jim řekl, že už jsem z toho unavený," řekl Aktuálně.cz.

"Když mi pak všichni nadávají, tak než abyste se s nimi hádal, tak jsem to dal radši do pryč. Když mi stokrát pípne mobil za hodinu a tam mi někdo pořád sprostě nadává, tak jsem to smazal. Čím víc lidí mrtvých, tím větší oslava na Twitteru mezi dvacetiletými lidmi," dodal. 

Šmucler se v posledních několika měsících do paměti veřejnosti dostal hlavně jako jeden z lékařů, kteří dlouhodobě protestují proti vládním opatřením spojených s šířením nemoci covid-19. Od jeho postojů se ale dlouhodobě distancuje velká část odborné veřejnosti.

Video: Duel Romana Šmuclera a Jaroslava Flegra v pořadu 360° Pavlíny Wolfové

Duel Jaroslava Flegra a Romana Šmuclera v pořadu 360° Pavlíny Wolfové | Video: Prima CNN News
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Rakety vypálené z Gazy na Izrael zabily dvě ženy

Rakety odpálené z palestinského Pásma Gazy v jihoizraelském Aškelonu zabily dvě ženy, píše agentura Reuters s odvoláním na záchranné služby. Patrně jde o první izraelské oběti přeshraničního násilí, které začalo v pondělí.

Podle webu The Times of Israel raketa v Aškelonu zasáhla rodinný dům. Jednou z obětí je podle izraelských médií 80letá žena.

Izraelské nálety v Gaze si od pondělního večera podle tamního ministerstva zdravotnictví vyžádaly životy 26 Palestinců včetně devíti dětí a ženy.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Mount Everest zdolali po roce první zahraniční horolezci, mezi nimi i bahrajnský princ

Na vrcholu nejvyšší hory světa Mount Everestu stanula v úterý skupina 12 zahraničních horolezců. Stalo se tak poprvé od chvíle, co nepálská vláda horu znovu zpřístupnila poté, co byla oblast loni uzavřena kvůli pandemii nemoci covid-19. Výskyt případů nákazy koronavirem v základním táboře z nedávné doby ale vyvolává obavy. Informovala o tom agentura Reuters.

Celkem vystoupalo na Mount Everest 38 horolezců, z čehož 12 přijelo ze zahraničí. Byl mezi nimi i bahrajnský princ Muhammad Hamad Muhammad Chalífa a dalších devět Bahrajnců, sdělila společnost Seven Summits Trek, která jejich cestu organizovala.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Komora vyškrtla Michala kvůli kauze Homolka ze seznamu advokátů

Česká advokátní komora (ČAK) vyškrtla ze seznamu advokátů Davida Michala z pražské kanceláře MSB Legal (dříve Šachta & Partners). Informovala o tom mluvčí komory Iva Chaloupková. Michal je pravomocně odsouzený za podplacení někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého.

Chaloupková stručně uvedla, že představenstvo ČAK rozhodlo o vyškrtnutí Michala ze seznamu advokátů 10. května. "Mgr. Bc. David Michal byl pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin podplácení. Podle názoru představenstva ČAK, jež je vázáno výrokem rozsudku Vrchního soudu v Praze z ledna letošního roku, jeho trestná činnost ohrožuje důvěru v řádný výkon advokacie tímto advokátem," napsala bez dalších podrobností. Vyškrtnutí ze seznamu znamená, že dotyčný právník nesmí advokacii dále vykonávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy