Mimořádná zpráva

Smrt policisty v Řeporyjích byla nehoda, řekla inspekce

Zpravodajská směna
2. 3. 2010 13:25
V polovině září zde zemřel při přestřelce policista a podezřelý muž
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha- Policejní inspekce ukončila vyšetřování případu střelby v pražských Řeporyjích.

V polovině září loňského roku zde při přestřelce zemřel policista a jeden podezřelý muž.

Policie 16. září stíhala muže, který se vyhýbal nástupu do vězení za násilný trestný čin. Když jej muži zákona přijeli kolem osmé hodiny ráno zatknout, recidivista se dal na útěk.

Při honičce padlo v řeporyjské ulici Hasičů několik výstřelů. Podle pozdějších expertíz se ukázalo, že kulka, která smrtelně zranila policistu, se při střelbě nešťastně odrazila.

"Na základě všech zjištěných důkazů inspekce odložila věc podezření ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a usmrcení z nedbalosti, že ve věci nejde o podezření z trestného činu a není na místě vyřídit věc jinak," uvedla mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Podle ní byla proti tomuto rozhodnutí podána stížnost, kterou v tuto chvíli projednává státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Krmenčík dal třetí gól za PAOK Soluň, tentokrát v poháru

Český fotbalista Michael Krmenčík vstřelil třetí soutěžní gól za PAOK Soluň. Reprezentační útočník přispěl k domácímu vítězství 5:0 nad Larissou v úvodním osmifinále Řeckého poháru, k brance přidal ještě asistenci.

Sedmadvacetiletý Krmenčík, který v PAOK od ledna hostuje z belgických Brugg, už v deváté minutě připravil vedoucí zásah pro Christose Tzolise. Někdejší plzeňský hráč na začátku druhého poločasu zvýšil střelou zblízka na 3:0 a navázal na nedělní ligový gól proti OFI Kréta. Krmenčíkovi na tři branky v novém působišti stačilo pět zápasů.

Další zprávy