Smrt policisty v Řeporyjích byla nehoda, řekla inspekce

Zpravodajská směna
2. 3. 2010 13:25
V polovině září zde zemřel při přestřelce policista a podezřelý muž
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha- Policejní inspekce ukončila vyšetřování případu střelby v pražských Řeporyjích.

V polovině září loňského roku zde při přestřelce zemřel policista a jeden podezřelý muž.

Policie 16. září stíhala muže, který se vyhýbal nástupu do vězení za násilný trestný čin. Když jej muži zákona přijeli kolem osmé hodiny ráno zatknout, recidivista se dal na útěk.

Při honičce padlo v řeporyjské ulici Hasičů několik výstřelů. Podle pozdějších expertíz se ukázalo, že kulka, která smrtelně zranila policistu, se při střelbě nešťastně odrazila.

"Na základě všech zjištěných důkazů inspekce odložila věc podezření ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a usmrcení z nedbalosti, že ve věci nejde o podezření z trestného činu a není na místě vyřídit věc jinak," uvedla mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Podle ní byla proti tomuto rozhodnutí podána stížnost, kterou v tuto chvíli projednává státní zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy