Smrt mladého páru v Liberci šetří policie jako vraždu

Hana Pecinová
14. 1. 2010 13:04
Případ mají objasnit odborné expertízy i soudní pitva
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Liberec - Smrt dvou mladých lidí, jejichž bezvládná těla našla policie v jednom z libereckých bytů, bude vyšetřována jako vražda.

Média o tom informovala policejní mluvčí Ludmila Knopová.

Policisté ve středu reagovali na telefonát, v němž kamarádka mladého páru uvedla, že by v Halasově ulici mohlo dojít ke zločinu.

Poté, co násilně vnikli do bytu, našli dvaadvacetiletou ženu a o dva roky staršího muže. Každé tělo leželo v jiném pokoji a na místě byly dvě střelné zbraně.

"Obě dvě osoby utrpěly střelná poranění neslučitelná se životem. Policisté nyní musí provést řadu odborných expertíz, které ozřejmí, jak a v jakém sledu k události došlo," vysvětlila Knopová.

"Odpověď na řadu otázek zodpoví i soudní pitva, která bude v nejbližších dnech provedena," dodala.

Smrt obestírá rouška tajemství. Podle TV Nova měla dívka svým blízkým rozeslat sms zprávu s textem "Žít ve lži už dál nemohu, zabila jsem svého přítele, teď jsem na řadě já". Sousedé televizním reportérům řekli, že pár měl před svatbou.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Hongkongský aktivista Wong dostal dalších deset měsíců vězení. Zúčastnil se připomínky brutalit na Tchien-an-men

Hongkongský prodemokratický aktivista Joshua Wong stráví dalších deset měsíců ve vězení. Soud mu nyní vyměřil takový trest za účast na nepovoleném shromáždění, které se konalo loni 4. června, informuje agentura Reuters. Wong a další lidé si tehdy připomínali krvavé potlačení protivládních protestů na pekingském náměstí Tchien-an-men čínskou armádou v roce 1989.

Čtyřiadvacetiletý Wong si už nyní ve vězení odpykává dva tresty související s masovými prodemokratickými demonstracemi z roku 2019. K účasti na vzpomínkové akci ze 4. června 2020 se minulý týden přiznal, a tak mu soud trest z původně navrhovaných 15 měsíců snížil na deset měsíců. Portál Hongkong Free Press (HKFP) uvedl, že kromě Wonga soud poslal za mříže na dobu od čtyř do šesti měsíců ještě tři další aktivisty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy