Smog potrápí Česko do středy, pak přijde oteplení

V noci bylo přes -23 °C, mrazy budou pokračovat

Praha - Nedělní ráno bylo pořádně mrazivé. Vůbec nejchladněji bylo na Jizerce, kde teplota spadla na minus 23,4 stupně Celsia.

Adršpach hlásil -19 °C, Šumperk -18 °C a Bedřichov -16 °C.

V 8 hodin ráno bylo nejchladněji v Holešově -17 °C, v Ostravě -13,6 °C a v Pardubicích -11,3 °C.

Odpolední teploty se budou při slunečné obloze pohybovat v intervalu -4 až 0 °C, v místech s nízkou oblačností bude chladněji.

Kvůli inverznímu počasí budou i nadále špatné roztpylové podmínky a zejména koncentrace prachových částic budou převyšovat své imisní limity.

Situace se bude zlepšovat až ve druhé polovině nového pracovního týdne.

Oteplení přinese konec týdne

Mohutná oblast vysokého tlaku vzduchu bude počasí ve střední Evropě ovlivňovat až do poloviny nového pracovního týdne. Očekáváme skoro jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností a mlhavo.

Směrem ke středě bude v nižších a středních polohách přibývat míst, kde se nízká oblačnost udrží po celý den a ojediněle z ní může vypadávat slabé sněžení.

Místy se budou po ránu vyskytovat mrznoucí mlhy a nejnižší ranní teploty budou na sněhové pokrývce a při vyjasnění klesat až k -16 °C.

V pondělí ještě očekáváme celodenní mrazy, v úterý a ve středu se nejvyšší odpolední teploty zastaví mezi -2 až 2 °C.

Od čtvrtka už bude oblačno až zataženo frontální oblačností, na většině území s občasným deštěm, který může být zpočátku přechodně mrznoucí. V horských oblastech očekáváme srážky smíšené.

Bude se ale postupně oteplovat. Ve čtvrtek a v pátek se odpolední teploty zastaví mezi -1 až 3 °C, o víkendu očekáváme až 6 °C. Také nejnižší noční teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi 0 až -6 °C.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy