Fotky: Zapomenutý kout Prahy. Smíchovský břeh chátrá dál

Fotky: Zapomenutý kout Prahy. Smíchovský břeh chátrá dál
Vlevo Vyšehrad a vpravo Smíchov. Mezi nimi Vltava.
Břehy jsou jedny z nejcennějších částí města.
Pražští radní dumají, zda je využíváme optimálně. Prvním krokem bude umístění značek zákaz vjezdu. To se stane v nejbližších dnech.
Pracovníci kanceláře veřejného prostoru z pražského magistrátu uspořádali exkurzi, aby veřejnost seznámili se smíchovskou náplavkou a vizí, kterou s ní mají. Začali pod freskou na Smíchovském nádraží.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
3. 6. 2015 17:40
Pražské břehy sto let chátrají. Nepřistávají tam vory, ani se z Vltavy netěží led. Smíchovská náplavka je romantické, avšak zpustlé místo. Pražští radní to chtějí změnit. Mají šanci? Podívejte se.

Břehy řeky v Praze a blízkém okolí byly vždy lukrativním místem k podnikání. Vltava byla nejen nekonečným zásobníkem vody pro průmysl, ale i dopravní tepnou a zdrojem energie.

Nic z toho dnes na pražském Smíchově neplatí, z velkých průmyslových podniků zbyl jen pivovar a ten už z vltavské vody taky nevaří.

Sto let se o smíchovskou náplavku nikdo nestaral. Většinu pražských břehů vlastní město. Radní proto nechali vypracovat svou kancelář pro veřejný prostor koncepci rozvoje pražských břehů.

Vizi tedy už mají. Jestli dokážou nalákat investory a návštěvníky na smíchovskou stranu Vltavy, se uvidí.

Prohlédněte si kousek pražského pobřeží a nechte se inspirovat jeho zpustlou krásou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy