Sluneční akrobati zazáří v Praze

Sluneční akrobati zazáří v Praze
Kanadský cirkusový soubor nevyužívá zvířata, ale testuje hranice možností lidského těla. Akrobatické kousky budou při představení podpořeny dramatickou hudbou, světlem a kostýmy.
Takhle se v zákulisí připravují žongléři. Mezinárodní uměleckou skupinu založilo před více jak čtvrtstoletím několik pouličních umělců v Montrealu.
Dnes má Cirque du Soleil několik souborů. Některé stále na cestách, jiné usazené v divadlech - například v Las Vegas nebo v New Yorku.
Mladé talenty pečlivě vyhledává po celém světě a je znám tím, že je umí patřičně ocenit.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
12. 11. 2010 8:00

Slavný kanadský soubor Cirque du Soleil (Sluneční cirkus) předvede o víkendu svou akrobatickou show v O2 aréně. Podívejte se, jak trénují novodobí kočovníci na představení, které zhlédlo téměř 12 milionů diváků po celém světě. Nahlédněte i do zákulisí jednoho z nejuznávanějších cirkusových souborů.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 22 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy