Slučování škol pokračuje, obce šetří

mch
19. 9. 2007 8:15
Na Praze 3 slučují čtyři školy, rodiče se bouří
Ve školní družině mezi ostatními dětmi.
Ve školní družině mezi ostatními dětmi. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Zastupitelstvo třetí městské části včera rozhodlo o sloučení čtyř tamních základních škol.

Jak uvedl Pražský deník, radnice to odůvodňuje nízkým počtem žáků ve třídách. Podle předběžných odhadů by se tak mělo ušetřit zhruba 700 tisíc korun ročně.

Konkrétně by se mělo jednat o školy Žerotínova, Jiřího z Lobkovic, Chelčického a Perunova. Od příštího roku by se žáci od páté třídy a výš měli sejít pouze v budovách Jiřího z Lobkovic a Žerotínova.

Slučování se ale nelíbí mnoha učitelům a rodičům. S největším nepochopením se zastupitelé setkaly na ZŠ Perunova, kde rodiče dokonce založili občanské sdružení Pro zachování Perunky.

"Připravili jsme petici, pod níž už se podepsalo 349 místních. A bránit se budeme dál, možná i právní cestou. Obáváme se totiž, že zrušením právní subjektivity školy chce radnice objekt využít komerčně. Takový záměr už měla před lety třikrát," řekla deníku za sdružení Jana Tůmová.

Tvrzení ale popřel místostarosta pro oblast školství Jiří Matušek, když deníku sdělil, že radnice plánuje do škol nastěhovat mateřskou školu.

Slučování škol je podle něj nezbytné: "V některých ročnících vůbec nejsou paralelní třídy a ředitelé mají velký problém žáky dělit - například na jazyky nebo na volitelné předměty," informoval deník Matušek.

Čtěte více:

 

Právě se děje

Další zprávy