Nebyl jsem svědkem rozhovoru o Bradym, nezatahujte nás do toho, napsal slovenský velvyslanec

ČTK ČTK
24. 10. 2016 15:38
Slovenský velvyslanec Peter Weiss při zářijové recepci na ambasádě nebyl svědkem žádného rozhovoru mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) o dalajlámovi ani o státních vyznamenáních. V pondělí to sdělilo slovenské velvyslanectví. "V době recepce jsem nebyl svědkem žádného rozhovoru na téma přijetí dalajlámy a udělování státních vyznamenání," uvedl Weiss v tiskovém prohlášení. Ambasáda také uvedla, že si nepřeje být zatahována do českých vnitropolitických sporů a že nebude záležitost dál komentovat.
Prezident Miloš Zeman jmenuje Daniela Hermana ministrem kultury.
Prezident Miloš Zeman jmenuje Daniela Hermana ministrem kultury. | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 26 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy