Slovenská policie zadržela českého pašeráka metamfetaminu

ČTK ČTK
28. 3. 2014 12:15
Objednavatelem drogy byl jednačtyřicetiletý Slovák.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Bratislava - Slovenská policie ve spolupráci s českými kolegy minulý týden zadržela na jihu Slovenska osmadvacetiletého Čecha, v jehož vozidle našla 1,5 kilogramu metamfetaminu za čtvrt milionu eur (6,8 milionu korun).

Kriminalisté zajistili také údajného objednavatele drogy, jednačtyřicetiletého Slováka. Zátah byl součástí širší mezinárodní policejní akcie, při které bylo v Česku a Německu v souvislosti s obchodováním s drogami zadrženo několik osob, oznámili zástupci české a slovenské policie na tiskové konferenci v Bratislavě.

"Látka pocházela z Česka. Byla vysoce kvalitní, její čistota byla vyšší než osmdesát procent," řekl šéf slovenské národní protidrogové jednotky Marián Geleta.

Dodal, že zmiňované množství drogy odpovídá 22 tisícům jednorázových dávek.

Oba zadržení muži byli obviněni z drogových deliktů a slovenský soud je poslal do vazby. V případě uznání viny jim hrozí vězení na 15 až 20 let.

 

Právě se děje

před 37 minutami

USA přestanou Hongkongu připisovat zvláštní status, budou s ním jednat jako se zbytkem pevninské Číny

USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status a budou s touto poloautonomní čínskou provincií nově jednat jako se zbytkem pevninské Číny. Exekutivním příkazem to nařídil prezident Donald Trump v reakci na přijetí nového bezpečnostního zákona pro Hongkong, který prosadil Peking. Trump rovněž podepsal zákon, jež uvaluje sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí a uskutečňování tohoto kontroverzního zákona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy