Slovanská epopej pojede pouze do Japonska, v Číně nebyly zajištěny dostatečné podmínky

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 12. 2016 17:45
Ministerstvo kultury tento týden vydalo povolení k vývozu Muchovy Slovanské epopeje do Japonska, řekla mluvčí úřadu Simona Cigánková. Cyklus děl, který je kulturní památkou, by měl Česko opustit v únoru. Výstava v Tokiu začne v březnu. V Číně, kam měla zamířit poté, nebyly podle ministra kultury Daniela Hermana zajištěny potřebné standardy. Obrazům by nebyla zajištěna potřebná bezpečnost. Proti asijskému turné se ozývají kritické hlasy, obávají se poškození děl. Proti vyvezení díla vznikla i petice. Ministerstvo podle Cigánkové vyhodnotilo, že v případě cesty do Japonska "jsou pro epopej zaručeny odpovídající podmínky".
Slovanská epopej.
Slovanská epopej. | Foto: Jan Langer
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy