Šlouf se nečekaně přiznal: Dělal jsem na kampani Zemana

Martina Machová Lucie Stuchlíková Martina Machová, Lucie Stuchlíková
27. 1. 2013 8:55
Fintu se Zemanovým prohlášením, že se od sebe odstřihli, vymyslel Šlouf sám
Miroslav Šlouf.
Miroslav Šlouf. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Podnikatel Miroslav Šlouf přiznal, že se podílel na předvolební kampani Miloše Zemana. Ten přitom několikrát veřejně uvedl, že už se Šloufem nespolupracuje a odstřihl se od něj.

Viditelně dojatý Šlouf v povolebním rozhovoru prohlásil, že "koncept" odstřižení se od Zemana jako "fintu" vymyslel on sám. Zemanově kampani podle svých slov pomáhal nejen radami, ale i organizačně. "Nechtěl jsem, aby se předmětem kampaně stalo moje jméno," uvedl podnikatel.

Po svém zvolení Zeman dokonce popřel, že by věděl, že Šlouf přišel do volebního štábu. "Když kolegové z volebního týmu přišli a chtěli znát můj názor, tak jsem jim ho řekl," uvedl Šlouf s tím, že žádné peníze Zemanovi neposílal.

Proč jste dnes přišel do volebního štábu?

Chtěl jsem se pozdravit se svými přáteli a se spolupracovníky Miloše Zemana, jeho úspěch je ojedinělý a já mu to přeju.

Podílel jste se nějak na volební kampani Miloše Zemana?

Přispěl jsem radami. Když kolegové z volebního týmu přišli a chtěli znát můj názor, tak jsem jim ho řekl.

Podílel jste se nějak na financování kampaně?

Pomáhal jsem mu organizovat některé věci. Nijak jsem ale finančně nepřispíval. Jestli jsem půjčil svoje auto, aby se kolegové z kampaně někam dostali, tak to musím připustit, ale nic výraznějšího to nebylo.

Jednal jste s nějakými politiky o podpoře Miloše Zemana?

Jednal jsem s některými vrstevníky, například s Vladimírem Remkem. Ale že bych ho nějak přemlouval, to ne. Nemůžu popřít, že bych nemluvil třeba s vedoucími představiteli ODS v Praze nebo s vedoucími představiteli republikových lidovců.

Není to tak trochu podvod na voliče, které Miloš Zeman ujišťoval, že s vámi nespolupracuje?

Já nekomunikoval se Zemanem, ale jeho štábem.

A neurazilo vás, když Zeman veřejně deklaroval, že se od vás "odstřihl"?

Já jsem si tento koncept naší rozluky v kampani vymyslel. Já jsem ho doporučil a pan Zeman to respektoval. Nechtěl jsem, aby se předmětem kampaně stalo moje jméno.

Chcete s ním spolupracovat i nadále?

Stejně jako doposud. Pokud si bude přát, tak určitě. Byla doba, kdy jsem mu organizoval jako premiérovi všechny oblasti, tak počkám, jestli a co bude zapotřebí.

Co byste nastávajícímu prezidentovi poradil například v případě dostavby Temelína?

Já se o energetiku zajímal už před mnoha lety. Protože jsme energeticky závislí na Rusku, tak bych přivítal jako občan, kdybychom vyvážili tuto závislost i třeba tím, že by Areva dodávala Temelín. Naopak Westinghouse je firma, která nám v Temelíně způsobila spíš starosti svou dodávkou bezpečnostních prvků. Pokud měl Temelín někdy problémy s bezpečností, tak to bylo kvůli Westinghousu.

 

Právě se děje

Další zprávy