Sládek: Guru českého nacionalismu. Co si myslí a jak si žije?

Foto: Jan Langer
Martina Machová Martina Machová, Jan Langer
14. 1. 2010 10:20

Brno - Červená, černá, bílá - barvy Sládkových republikánů, Hitlerových národních socialistů i dnešní Dělnické strany.

Ve výmluvném kontextu je použili v roce 2002 sládkovci Vandas a Zbela pro plakát na volby do poslanecké sněmovny. Ti stejní dnes v Brně obhajují "dělníky" před zrušením.

Vydali jsme se tedy za Miroslavem Sládkem zjistit, co si o svých odchovancích myslí a taky kde vlastně tento kontroverzní pán žije. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy