Sládek: Guru českého nacionalismu. Co si myslí a jak si žije?

Sládek: Guru českého nacionalismu. Co si myslí a jak si žije?
Na otázku, co si myslí o pánech, kteří si své politické názory formovali pod jeho vlivem a dnes před soudem čelí druhému pokusu vlády o zrušení Dělnické strany, odpovídá bez váhání: "Jedná se o podvodníky, lháře, zloděje, kopisty a posránky. Když měli jít svědčit k soudu, tak se plazili zelení kolem zdi."
Se soudy má Sládek dostatek vlastních zkušeností. V roce 1998 si odseděl na Pankráci 17 dní ve vazbě při obvinění z hanobení německého národa (na demonstraci proti platnosti česko-německé deklaraci prohlásil, že "Němců jsme ve válce zabili málo") V následné předvolební kampani požadoval odškodnění českých obětí nacismu. Vysokou zdí se dnes obklopil ve svém nynějším sídle v Útěchově u Brna.
Je to takový malý hrádek s věžičkou. Otázce, čím se živí v současné době, se obratně vyhnul.
Očividně je ale v dobré kondici a v konverzaci hýří vtipem, i když z nich někdy běhá mráz po zádech. Šéfy dnešních "dělníků" by podle jeho názoru poslal Josef Mengele při přijímání do koncentráku rovnou nalevo.
Foto: Jan Langer
Martina Machová Martina Machová, Jan Langer
14. 1. 2010 10:20

Brno - Červená, černá, bílá - barvy Sládkových republikánů, Hitlerových národních socialistů i dnešní Dělnické strany.

Ve výmluvném kontextu je použili v roce 2002 sládkovci Vandas a Zbela pro plakát na volby do poslanecké sněmovny. Ti stejní dnes v Brně obhajují "dělníky" před zrušením.

Vydali jsme se tedy za Miroslavem Sládkem zjistit, co si o svých odchovancích myslí a taky kde vlastně tento kontroverzní pán žije. Podívejte se.

 

Právě se děje

Další zprávy