Škromacha zaměstnal Úřad práce. Bude působit v terénu, zaměří se na postižené regiony

Martina Heroldová Martina Heroldová
3. 3. 2017 14:33
Bývalý senátor Zdeněk Škromach se stal zaměstnancem Generálního ředitelství Úřadu práce ČR. Aktuálně.cz to potvrdil jak bývalý politik, tak i tisková mluvčí úřadu. "Půjde o práci především v terénu, zaměřenou na oblast strukturálně postižených regionů a problematiku sociálních podniků," sdělila mluvčí. Na novou Škromachovu práci upozornil Ekonomický deník. Škromach po neúspěšných volbách prohlásil, že se klidně vrátí k povolání elektrikáře a bude pracovat rukama.
Zdeněk Škromach.
Zdeněk Škromach. | Foto: DVTV

Praha - Zdeněk Škromach je od března zaměstnancem Generálního ředitelství Úřadu práce České republiky (ÚP ČR). Aktuálně.cz to potvrdila mluvčí generálního ředitelství Kateřina Beránková. "Zdeněk Škromach nastoupil na pozici přímo řízenou generální ředitelkou Úřadu práce. Jedná se o poloviční úvazek," sdělila mluvčí. Zprávu pak potvrdil i bývalý senátor. Sám přitom v letech 2002 až 2006 vedl ministerstvo práce a sociálních věcí, pod něž Úřad práce spadá.. 

"Půjde o práci především v terénu, zaměřenou na oblast strukturálně postižených regionů a problematiku sociálních podniků," doplnila mluvčí.

Na Škromachovo nové zaměstnání upozornil Ekonomický deník, podle nějž nastoupil do tiskového oddělení. To však mluvčí popřela. "Půjde o práci především v terénu, zaměřenou na oblast strukturálně postižených regionů a problematiku sociálních podniků, nikoli práci v tiskovém oddělení, které ÚP ČR nemá," dodala Beránková.

"Vzhledem k tomu, že se jedná o člověka s bohatou profesní zkušeností v oblasti zaměstnanosti a sociálních věcí, bude jeho působení na Generálním ředitelství ÚP ČR nesporně přínosem," dodala mluvčí.

Škromachova dlouholetá kariéra ve vysoké politice skončila vloni na podzim, když neobhájil senátorský mandát. Po neúspěšných volbách Aktuálně.cz řekl, že chce hledat uplatnění v soukromé sféře mimo politiku. 

Zdeněk Škromach se nejprve vyučil v oboru elektromontér, poté vystudoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou a Vysoké učení technické v Brně. Pracoval jako mistr údržby a energetik v Sigmě Hodonín. V letech 1996 - 2010 byl poslancem, zastával funkci ministra práce a sociálních věcí a dočasně také řídil ministerstvo zdravotnictví. Od roku 2010 byl senátorem a v posledních dvou letech také místopředsedou horní komory. V senátních volbách na podzim 2016 ho porazila starostka Ratíškovic Anna Hubáčková.

Platili jsme daň za dvě volební období v krajských samosprávách i za vládu, říká Zdeněk Škromach. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy