Škrlová zůstává ve vazbě. Navštíví ji psychiatři

Lenka Smyčková, spolupracovnice Aktuálně.cz
1. 2. 2008 11:45
Důvody soudce nezveřejnil
Škrlová na policii v Brně
Škrlová na policii v Brně | Foto: Attila Racek

Brno - Barbora Škrlová stráví čekání na soudní proces ve vazbě. V neveřejném zasedání o tom rozhodl brněnský krajský soud, když odmítl stížnost advokáta Škrlové proti vzetí do vazby.

Informaci dnes potvrdila mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková. "Odůvodnění rozhodnutí můžu ovšem zveřejnit až poté, co ho účastníci řízení obdrží písemně," dodala Sedláčková.

Ve vazbě teď záhadnou ženu z kauzy Kuřim čeká řada psychiatrických vyšetření. Ta nařídil městský soud. Advokát Škrlové Richard Novák uvažoval o stížnosti na nařízení psychiatrických vyšetření proti vůli jeho klientky.

Zda ji skutečně na krajský soud podal, nepotvrdil. Redakci se jej během dnešního dopoledne nepodařilo kontaktovat.

"O tom, že by stížnost dorazila, nemám zatím žádné informace," sdělila mluvčí soudu Sedláčková.

Škrlová je ve vazbě od desátého ledna. Je obviněná z poškozování cizích práv. Vydávala se za třináctiletou Annu a stejně starého Adama.  Zároveň je klíčovým svědkem v případu týrání bratrů Jakuba a Ondřeje.

Dále čtěte:

 

Právě se děje

před 45 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy