Škrlová i Mauerovy zůstanou ve vazbě, rozhodl soud

smy
27. 8. 2008 12:51
Advokáti se se soudem přou o oprávněnosti vazby

Brno - Kateřina a Klára Mauerovy i Barbora Škrlová zůstanou nejméně další tři měsíce ve vazbě, rozhodl Krajský soud v Brně.

Advokáti žen obžalovaných v takzvané kauze Kuřim dnes obdrželi písemné vyrozumění o usnesení soudu.

Právní zástupci ovšem považují vazbu za bezpředmětnou především u Škrlové. Ta je ve vazební věznici proto, že by se mohla na svobodě skrývat a vyhýbat se soudu. Podle jejího advokáta Richarda Nováka je to nesmysl.

Trvá na tom, že jeho klientka není v kauze tyranem, nýbrž je sama obětí týrání. Pavel Holub Aktuálně.cz řekl, že jeho klientka Kateřina Mauerová je ochotna toto znovu u soudu dosvědčit.

"Jedná se o skutkovou větu, že Škrlová strčila Ondrovi hlavu do lavoru s vodou. Kateřina u soudu, který o prodloužení vazby rozhodoval, vypověděla, že Škrlová tak učinila pod fyzickým a psychickým nátlakem. Nyní moje klientka připravuje písemné prohlášení, ve kterém ještě podrobně vysvětlí, jak k tomu došlo," uvedl Holub.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy