Vysokoškolská skripta o extremismu, kde se píše o Straně zelených

Vysokoškolská skripta o extremismu, kde se píše o Straně zelených
Foto: Policejní akademie
Pavel Baroch
23. 6. 2011 15:36

V kapitole Nové extremismy ve vysokoškolských skriptech Extremismus, rasismus a antisemitismus, z nichž se učí posluchači Policejní akademie, se píše i o Straně zelených a Greenpeace.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy