Školák zameškal 600 hodin, rodičům hrozí trest

ČTK ČTK
29. 5. 2009 10:34
Prachatice - Na řádnou docházku svého nezletilého syna nedohlíželi rodiče z jedné obce na Prachaticku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Jejich potomek tak zameškal ve škole za dva roky přes 600 hodin, informoval dnes na internetových stránkách jihočeské policie její mluvčí Jaroslav Beran.

Kriminalisté už rodiče stíhají z ohrožování výchovy mládeže.

Pár za to může jít až na dva roky do vězení.

"Otec i matka umožňovali synovi vést zahálčivý život zejména tím, že nedohlíželi řádně na plnění jeho pravidelné školní docházky do základní školy," uvedl mluvčí.

Rodiče nahradí diagnostický ústav

Hoch jen od dubna do června 2008 zameškal 177 hodin, z toho 77 bylo neomluvených, a musel proto opakovat osmou třídu.

Od loňského září do poloviny letošního března pak učitelé u žáka evidují 544 zameškaných hodin.

"Rodiče mu sice tyto hodiny omluvili, ale syna ani dále nevedli ke školní docházce odpovědně a on pak přestal do školy docházet úplně," dodal policejní mluvčí.

Péči o chlapce převzal v březnu diagnostický ústav.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy