reklama
 
 

Školáci dostali vysvědčení, většina se pak šla opít

29. 6. 2012 9:00
Podle průzkumu bude slavit s alkoholem 69 % nezletilých chlapců a 54 % dívek

Praha - Přes milion žáků základních a středních škol si v pátek šlo pro vysvědčení. Od soboty jim pak začínají prázdniny. Více než polovina z nich oslaví tento den alkoholem.

Podle ankety, kterou uspořádalo Fórum Pijte s rozumem, plánuje oslavovat s alkoholem 69 % nezletilých chlapců a 54 % dívek.

V den rozdávání vysvědčení hlásí záchranná služba každoročně výjezdy k podnapilým dětem.

"Mezi hlavními důvody, kterými nezletilí školáci odůvodňují své pití, jsou pocit uvolnění, ztráta zábran a vnímání veselejší a společenštější nálady. Převážná většina mladých lidí uvádí, že největší vliv v oblasti konzumace alkoholu na ně měli rodiče. Na druhém místě stojí kamarádi s přibližně deseti procenty," uvedli autoři výzkumu.

Nejčastěji se školáci dostanou k pití v barech a restauracích, tato místa uvedlo 28 procent dotázaných. Doma nebo v bytě kamaráda pije 16 procent mladých, na diskotékách pak 11 procent.

Zatímco chlapci pijí nejčastěji pivo a vodku, děvčata volí spíše víno a koktejly.

Oslavit vysvědčení budou mít školáci možnost i jinak. Na pátek a následující víkend chystá řada kulturních institucí, zoologických zahrad, ale i obchodníků nejrůznější akce pro děti.

Například Technické muzeum v Brně připravilo na pátek zábavný program plný soutěží, pražské letiště zase exkurzi do zázemí areálu. Do jihlavské nebo pražské zoo budou mít jedničkáři vstup zdarma a ostatní děti se slevou.

autor: ČTK | 29. 6. 2012 9:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama